Duálne vzdelávanie na SOŠ ekonomickej
          Stojan 1, Spišská Nová Ves

Od školského roka 2019/2020 je možné absolvovať  odborné vzdelávanie a prípravu v systéme duálneho vzdelávania pre žiakov prvého ročníka v týchto študijných odboroch:

6317 M Obchodná akadémia (4-ročné štúdium)
          6325 M Ekonomické lýceum (4-ročné štúdium)

Zmluvní zamestnávatelia na školský rok 2023/2024:

Embraco Slovakia s. r. o., Odorínska cesta 2, 052 01  Spišská Nová Ves
          K_CORP s. r. o., Radlinského 20/2231, 052 01  Spišská Nová Ves
          TRIPLUS SK s. r. o., Sadová 2078/17, 052 01 Spišská Nová Ves

247.sk, s. r. o., Vodárenská 636/3, 040 01 Košice

Herba Drug, s. r. o., Mlynská 1335, Smižany

Mesto Spišská Nová Ves, Radničné námestie č. 7, Spišská Nová Ves

Obec Smižany, Námestie M. Pajdušáka 1341/50, Smižany

Prehľad o počte žiakov, ktorí sa pripravujú v systéme duálneho vzdelávania:

Názov zamestnávateľa Kód a názov odboru Počet žiakov v SDV
          Embraco Slovakia s. r. o. 6317 M Obchodná akadémia 2
          Embraco Slovakia s. r. o. 6325 M Ekonomické lýceum 0
          K_CORP s. r. o. 6325 M Ekonomické lýceum 7
          TRIPLUS SK s. r. o. 6325 M Ekonomické lýceum 1
          247.sk, s. r. o. 6317 M Obchodná akadémia 0
          247.sk, s. r. o. 6325 M Ekonomické lýceum 4

Duálne vzdelávanie je:

• spojenie teoretického vyučovania v škole s praktickým vyučovaním priamo
          • u zamestnávateľa
          • príprava na budúce povolanie sa realizuje v reálnych podmienkach firiem
          • plynulý prechod zo vzdelávania na trh práce
          • príležitosť pre žiakov, ktorých baví ekonomika, účtovníctvo, informatika

Výhody duálneho vzdelávania:

• osvojenie si pracovných návykov priamo u zamestnávateľa
          • úzka spolupráca podniku, školy a žiaka
          • finančné a hmotné zabezpečenie žiaka zamestnávateľom
          • žiak si vyberá povolanie a zamestnávateľa, ktorý mu zabezpečí praktické vyučovanie
          • možnosť získania pracovnej zmluvy u zamestnávateľa

Systém duálneho vzdelávania je výnimočný tým, že vytvára partnerský vzťah medzi:

• zamestnávateľom a žiakom, ktorý je definovaný vo forme učebnej zmluvy, ktorú uzatvára zamestnávateľ so zákonným zástupcom žiaka – učebná zmluva upravuje práva a povinnosti zmluvných strán vo vzťahu k praktickému vyučovaniu žiaka
          • zamestnávateľom a školou, uzatvorený na zmluvnom základe vo forme zmluvy o duálnom vzdelávaní, ktorá upravuje najmä rozsah, podmienky a koordináciu odborného vzdelávania žiaka s učebnou zmluvou, teda koordináciu teoretického a praktického vyučovania žiaka.

Zamestnávatelia:

1.

Embraco Slovakia s. r. o., Odorínska cesta 2, 052 01  Spišská Nová Ves

Embraco Slovakia má svoje ťažisko v produkcii kompresorov pre komerčné chladenie a kondenzačných jednotiek. Embraco Slovakia sa stalo najväčším zamestnávateľom v regióne dolného Spiša.

Možnosť pracovného uplatnenia:

Absolvent sa ako odborne kvalifikovaný pracovník môže uplatniť  ako:

•     odborný referent, asistent
          •     pracovník marketingu, skladový referent
          •     ekonóm, fakturant, rozpočtár, účtovník, administratívny pracovník

Hmotné a finančné zabezpečenie žiaka poskytne zamestnávateľ v rozsahu:

•     podnikové štipendium podľa vopred dohodnutých podmienok, konkrétna výška finančného odmeňovania bude špecifikovaná v učebnej zmluve
          •     stravovanie u zamestnávateľa v režime stravovania zamestnancov zamestnávateľa
          •     úhrada časti nákladov na cestovanie žiaka

2.

K_CORP s. r. o., Radlinského 20/2231, 052 01  Spišská Nová Ves

Spoločnosť K_CORP s. r. o. bola založená v roku 2002, jej hlavnou myšlienkou bolo a je poskytovanie KOMPLEXNÝCH IT SLUŽIEB. Spoločnosť dnes poskytuje rôzne druhy služieb pre viac ako 100 zákazníkov pôsobiacich na celom Slovensku a zamestnáva približne 50 kvalitných IT odborníkov pôsobiacich na rôznych úrovniach a projektoch.

Absolvent sa ako odborne kvalifikovaný pracovník môže uplatniť  ako:

• správca počítačových sietí, IT technik v podnikoch výrobného i nevýrobnéhozamerania, bankách, poisťovniach, štátnej a verejnej správe
          • pracovník zákazníckej podpory v call centrách a na helpdeskoch
          • správca systémov v oblasti vedenia účtovníctva, finančných analýz, ľudských zdrojov

Hmotné a finančné zabezpečenie žiaka poskytne zamestnávateľ v rozsahu:

• podnikové štipendium podľa vopred dohodnutých podmienok, konkrétna výška finančného odmeňovania bude špecifikovaná v učebnej zmluve
          • stravovanie u zamestnávateľa v režime stravovania zamestnancov zamestnávateľa

3.

TRIPLUS SK, Sadová 17, 052 01, Spišská Nová Ves

Spoločnosť Triplus SK, s. r. o. vznikla ako dcérska spoločnosť spoločnosti Triplus Sdn Bhd so sídlom v Malajzii. Triplus SK, s. r. o. sa venuje výrobe a predaju plastových výliskov. Medzi ich zákazníkov patria významné globálne spoločnosti pôsobiace v elektrotechnickom aj automobilovom priemysle.

Absolvent sa ako odborne kvalifikovaný pracovník môže uplatniť  ako:

• ekonóm, fakturant, rozpočtár, účtovník, administratívny pracovník
          • asistent, odborný referent, obchodný referent
          • marketingový pracovník, personálny pracovník

4.

247.sk, s. r. o., Vodárenská 3, Košice
          Vznik firmy sa datuje do roku 2001. V roku 2008 vzniká prvá s. r. o. zameraná na služby v oblasti informatiky a účtovníctva a o dva roky neskôr aj sesterská firma, vďaka čomu sa tím spolupracovníkov rozrastá o ďalších šikovných mladých ľudí. Firma postupne rozširuje aj portfólio poskytovaných služieb, rast firmy po odbornej stránke a zlepšujúce sa podmienky umožňujú dlhodobú podporu mnohých aktivít v oblasti vzdelávania, občianskej spoločnosti a tretieho sektora.

Absolvent sa ako odborne kvalifikovaný pracovník môže uplatniť  ako:

• ekonóm, účtovník, administratívny pracovník
          • asistent, odborný referent, obchodný referent
          • IT technik, správca PC siete, tvorba web stránok