• Prijímacie konanie na školský rok 2024/25

• INFORMÁCIE K PRIJÍMACIEMU KONANIU

Riaditeľka Strednej odbornej školy ekonomickej v Spišskej Novej Vsi  na základe prihlášky na štúdium podanej na tunajšiu školu pozýva prihlásených žiakov

na písomné prijímacie skúšky, ktoré sa uskutočnia v dňoch

2. mája 2024 a 6. mája 2024

Strednej odbornej škole ekonomickej, Stojan 1, Spišská Nová Ves.

Žiak sa dostaví na vrátnicu školy do 7.45 h.

Registrácia žiakov bude prebiehať na vrátnici školy, žiak predloží doklad totožnosti a pozvánku na prijímaciu skúšku resp. kód uvedený v pozvánke.

• Prijímacia skúška z MAT /pre odbory Obchodná akadémia a Ekonomické lýceum/ a z BIO /pre odbor Agropodnikanie/ trvá 45 minút a bude prvá v poradí od 8.00 h do 8.45 h. Žiak si na prijímaciu skúšku z MAT prinesie kalkulačku, ktorá nie je súčasťou mobilného telefónu.
          • Prijímacia skúška zo SJL trvá 45 minút a bude druhá v poradí od 9.00 h do 9.45 h.

V prípade, že sa žiak pre osobitne závažné dôvody (najmä zdravotné) nemôže dostaviť na prijímacie konanie, predloží jeho zákonný zástupca žiadosť o vykonanie prijímacej skúšky v náhradnom termíne doloženú lekárskym potvrdením. Žiadosť spolu s potvrdením je potrebné predložiť najneskôr v deň konania skúšok tj 2. mája 2024, resp. 6. mája 2024 do 8.00 h na sekretariáte riaditeľky školy.

Riaditeľka školy zverejní na webovej stránke školy zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania dňa 17. mája 2024. Zoznam bude obsahovať poradie uchádzačov s prideleným číselným kódom uchádzača (kód je uvedený v pozvánke), zoradených podľa celkového počtu bodov získaných pri prijímacom konaní.

Zákonný zástupca prijatého uchádzača písomne potvrdí strednej škole prijatie na vzdelávanie v termíne do 22. mája 2024 (do 23.59 h) na tlačive „Písomné potvrdenie prijatia na vzdelávanie“.

Vzor tlačiva:

Pisomne_potvrdenie_prijatia_odbor_Agropodnikanie.docx

Pisomne_potvrdenie_prijatia_odbor_Ekonomicke_lyceum.docx

Pisomne_potvrdenie_prijatia_odbor_Obchodna_akademia.docx

Neprijatí uchádzači môžu podať odvolanie voči rozhodnutiu riaditeľa školy o neprijatí do 5 dní od doručenia rozhodnutia (e-mailom, osobne, poštou, EduPage)

Ing. Andrea Iovdijová

Podmienky prijímacieho konania na školský rok 2024-2025

Plán výkonov na šk. rok 2024/2025

Názov odboru

Kód odboru

Počet tried

Počet novoprijatých žiakov prvých ročníkov na šk. rok 2024/2025