• FREIZEIT KREATIV GESTALTEN – „Tvorivosť vo voľnom čase“

• V dňoch 23. až 28. júla 2018 sa žiačky I. A zúčastnili medzinárodnej mládežníckej výmeny podporenej z grantového programu Erasmus+ s názvom Eurovisionen 2018 v nemeckom mestečku Neuerburg na hraniciach s Luxemburskom, kde sa mohli zdokonaliť v anglickom a nemeckom jazyku. Dievčatá spolu a ďalšími účastníkmi z Fínska, Španielska, Talianska, Nemecka a Luxemburska strávili týždeň na hrade, kde sa mohli venovať širokej škále aktivít a workshopov – medzi nimi fotografovanie, geocaching, film či cirkus. Pestrý a zábavný program dopĺňali i výlety do Trieru (Nemecko) a Luxemburgu (Luxembursko). Samotná skutočnosť, že sa „kemp“ odohrával na stredovekom hrade dodal všetkým aktivitám skvelú atmosféru.