• OZNAM - Vyžiadanie potvrdení o návšteve školy a iných potvrdení

• Vzhľadom na prerušené vyučovanie v škole v období od 16. marca 2020 do 27. marca 2020 je možné vydať potvrdenia žiakom školy, resp. absolventom školy na základe:

1. Písomného vyžiadania na e-mailovú adresu školy: oasnvsk@gmail.com
            2. Písomného vyžiadania na adresu školy: SOŠ ekonomická, Stojan 1, 052 01  Spišská Nová Ves
            3. Telefonického vyžiadania v pondelok/stredu/piatok v čase od 8.00 h do 10.00 h na tel. čísle školy 053/4421757

Potvrdenia budú následne podľa požiadavky zaslané poštou alebo zoskenované na e-mailovú adresu.

Ing. Andrea Iovdijová

riaditeľka SOŠ ekonomická

Spišská Nová Ves

• OZNAM pre študentov i rodičov

• Mládež, toto nie sú prázdniny. Výuka v súčasnosti prebieha elektronickou formou, učitelia Vám zadávajú úlohy a písomky cez edupage alebo e-mailom. Denne sledujte stránku školy i stanovené termíny, úlohy sú klasifikované. Nesplnenie úlohy alebo nedbalé splnenie úlohy Vám zhorší prospech.

Zdržiavajte sa počas týchto dní v domácom prostredí, vyhýbajte sa spoločenským a sociálnym kontaktom a správajte sa zodpovedne.

• Oznam

• Oznamujem všetkým študentom, že na základe pokynu č. 9/2020 predsedu KSK

prerušujem vyučovací proces v dňoch 11.03.2020 - 13.03.2020.

Výuka bude v tomto čase prebiehať elektronickou formou a to tak, že učitelia budú zadávať študentom úlohy e-mailom. Plnenie úloh bude klasifikované. Ďalšie informácie budú zverejnené na stránke školy.

Odporúčanie študentom: zdržiavajte sa počas týchto dní v domácom prostredí, vyhýbajte sa sociálnym kontaktom a dodržiavajte navrhované opatrenia hlavného hygienika SR.

Ing. Andrea Iovdijová

riaditeľka SOŠ ekonomická

Spišská Nová Ves

• Oznam

• Oznamujeme všetkým študentom, že z organizačných dôvodov v súlade s ustanovením § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní v znení neskorších predpisov sa

prerušuje vyučovací proces v dňoch 09.03.2020 a 10.03.2020

Vyučovanie bude pokračovať v stredu 11.03.2020 podľa rozvrhu hodín. Sledujte stránku školy, všetky aktuálne informácie budú zverejnené.

• Oznam pre rodičov

• Dovoľujeme si Vás touto cestou informovať o opatreniach a usmerneniach vydaných Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, ako aj Košickým samosprávnym krajom.

V piatok 28. februára 2020 vydalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky usmernenie pre školy a školské zariadenia, ktoré ponúkame online v plnom znení.

Dňa 6. marca 2020 nám zriaďovateľ školy KSK doručil informáciu o vydaní dokumentu Informácie Košického samosprávneho kraja v súvislosti s výskytom Koronavírus 2019 (COVID–19) na základe zasadnutia krízového štábu s predsedom Košického samosprávneho kraja.Z textu dokumentu vyberáme informácie pre školstvo k možným rizikám spojeným s koronavírusom s odporúčaním v znení:

• Pre žiakov, ktorí sa vrátili z oblastí, v ktorých je potvrdený výskyt Koronavírusu, na základe pokynu Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a Ministerstva školstva Slovenskej republiky odporúčame zákonnému zástupcovi žiaka, resp. žiakovi, sledovanie zdravotného stavu v domácom prostredí, t. j. dobrovoľnú domácu izoláciu mimo kolektívu.
            • V takomto prípade žiak, resp. zákonný zástupca, telefonicky kontaktuje príslušného všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý navrhne ďalší postup. Apelujeme na rodičov, aby neposielali do školského zariadenia svoje choré dieťa.
            • Žiakom, ktorí plánujú cestu do rizikových oblastí, odporúčame dôsledne zvážiť nevyhnutnosť cestovania.
            • Riaditeľom škôl odporúčame zrušiť výlety, exkurzie, iné spoločenské akcie a organizáciu podujatí (kiná, divadlá, športové podujatia…).

Všetky navrhované opatrenia majú odporúčací charakter a vychádzajú z usmernenia hlavného hygienika Slovenskej republiky (dostupné online na webovej stránke Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky).

Dovoľujeme si Vás požiadať, aby ste k nasledujúcim opatreniam v súvislosti s výskytom Koronavírusu 2019 (COVID–19) pristupovali s maximálnou zodpovednosťou.

Ing. Andrea Iovdijová, riaditeľka školy

• Hodiny telesnej výchovy

• Aj takéto sú hodiny Telesnej výchovy na našej škole. Dňa 24. 02. 2020 sa žiaci III.L rozhodli stráviť hodinu telesnej výchovy nie v telocvični, ale v bowlingovom centre Laguna. Žiakom sa hodina veľmi páčila.

• ŽŠR - Konflikty v komunikácii

• Do galérie ŽŠR - Konflikty v komunikácii boli pridané fotografie.

rČlenky Žiackej školskej rady dňa 25.2.2020 absolvovali školenie v RCM v Košiciach na tému Komunikácia a konflikty v komunikácii a v zložitých situáciách. Obsahom školenia bola aj teória konfliktov, metódy komunikácie v konfliktných situáciách ale aj využitie nadobudnutých poznatkov v praxi a nácvik nekonfliktnej komunikácie. Aj vďaka takýmto workshopom zvyšujeme kvalitu práce v ŽŠR.

• Exkurzia vo firme ÁČKO, a. s.

• Dňa 27. februára  2020  sme sa zúčastnili exkurzie vo firme ÁČKO, a. s. v Ružomberku. V súčasnosti je firma jeden z najväčších výrobcov paplónov, vankúšov, prestieradiel, posteľných obliečok a súprav na Slovensku. Svojimi výrobkami zásobuje veľkoobchody, maloobchody, hypermarketové siete v 12 krajinách Európy.

Prezreli sme si výrobu jednotlivých výrobkov, tlačenie etikiet s popisom výrobku, balenie hotových výrobkov na export a do predajní. Nadobudnuté teoretické vedomosti sme spojili s praxou.

Ďakujeme za možnosť zúčastniť zaujímavej exkurzie.

Žiaci II. A