• UNICEF Poďakovanie

• Želám krásny deň Vážená pani SOŠ ekonomická,

minulý rok bol iný ako všetky, ktoré sme doteraz zažili. Píšem Vám preto, aby som sa Vám poďakovala, že ste aj v týchto neistých časoch plných zmien pomáhali deťom v núdzi, ďaleko za hranicami našej krajiny. Vďaka Vám sme mohli aj v tejto dobe robiť svoju prácu v teréne, zabezpečovať pre deti v núdzi vodu, jedlo, strechu nad hlavou, lieky a vzdelanie... Úprimne ďakujem v mene každého dieťaťa, ktorému ste pomohli.

Vďaka Vám sa v ich životoch diali každý deň malé zázraky.

V novom roku, keď si robíme nové predsavzatia, Vás vyzývame, aby ste urobili niečo výnimočné. Tento rok urobte predsavzatie pre dvoch - jedno pre seba a jedno pre dieťa v núdzi.Ak sympatizujete s našou misiou, bude nám cťou, ak sa rozhodnete podporiť našu prácu v teréne tým, že sa pridáte k nášmu vlajkovému programu SVETOVÝ RODIČ UNICEF

️  ĎAKUJEME VÁM  ️

S úctou, Mária Sliacka

Výkonná riaditeľka UNICEF Slovensko

• Výsledková listina zo súťaže v písaní na počítači

• Aj napriek zložitej situácii a dištančnému vzdelávaniu, sme uskutočnili školské kolo v písaní na počítači. Súťaže sa zúčastnili najlepší pisári druhého, tretieho a štvrtého ročníka odboru Obchodná akadémia a Ekonomické lýceum.

P. č. Meno a priezvisko / Trieda / Hrubé údery za 10 minút / Počet chýb / Čisté údery za minútu
            1. Kristián Hauswirth / III. L / 4217 / 0 / 421,7
            2. Emma Biroščáková / IV. L / 2713 / 2 / 261,3
            3. Anton Geroč / IV. L / 2622 / 0 / 262,2
            4. Natália Zemanová / III. L / 2283 / 0 / 228,3
            5. Vivien Popadičová / III. L / 2200 / 1 / 215,0

Kristiánovi Hauswirthovi prajeme veľa šťastia na krajskom kole v spracovaní informácií na počítači, ktoré sa uskutoční 10. februára 2021.

• Okresné kolo olympiády v ANJ

• V stredu 13. 01. 2021 sa konalo dištančne okresné kolo olympiády v anglickom jazyku a naši študenti sa umiestnili v prvej trojke. Lívia Zekuciová (II.A) a Matúš Hasaj (III.E) sa umiestnili na peknom 3. mieste a Alex Faltin (III.L) sa umiestnil na úžasnom 2. mieste. Blahoželáme k peknému umiestneniu a ďakujeme za príkladnú reprezentáciu školy!

• Webinár "Ako zvládnuť online výučbu"

• Ako sa zorientovať vo svojich úlohách? Ako si zadeliť čas na všetko potrebné? Sú digitálne poznámky študenta výhodou alebo nevýhodou? Ako spolupracovať, aj keď sme každý doma? Využijem skúsenosti získané počas dištančného vzdelávania aj po nástupe do školy?

O svoje praktické skúsenosti a rady ako zvládnuť dištančnú výučbu z pohľadu študenta sa s vami podelí stredoškolák Matej Mazúr. Webinár je vhodný pre stredoškolákov ako aj starších žiakov základných škôl, ale aj pre učiteľov a rodičov.

Link na webinár:   https://fb.me/e/ECcDx7c3