• Geografická olympiáda

• Na spestrenie online hodín geografie sa minulý týždeň konalo online školské kolo geografickej olympiády, do ktorej sa zapojili študenti prvých ročníkov. Najúspešnejšími riešiteľmi zadaní a úloh boli:

1.miesto - Adam Kalousek (I.L)

2.miesto - Karolína Petrová a Kristína Dzurňáková (I.L)

3.miesto - Kristína Mizeráková (I.B)

Súťažiacim ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme.

• Olympiáda Podnikový hospodár

• Podnikovohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach v školskom roku 2020/2021 organizuje pre študentov stredných škôl

II. ročník Olympiády podnikový hospodár.

Olympiáda podnikový hospodár je určená pre študentov maturitného ročníka stredných škôl v rámci celého Slovenska, ktorí si chcú otestovať svoje znalosti z ekonomiky a riadenia podnikov. Do súťaže sa môžu zapojiť:

• študenti zo stredných škôl ekonomického zamerania,
            • študenti zo stredných škôl neekonomického zamerania,
            • študenti zo stredných škôl zameraných na služby.

V školskom a celoslovenskom kole si môžu stredoškoláci testovou formou overiť svoje znalosti z:

• ekonómie,
            • podnikovej ekonomiky,
            • Európskej únie,
            • náuky o spoločnosti,
            • finančnej gramotnosti.

Všetci účastníci celoslovenského kola súťaže budú v prípade záujmu prijatína 1. stupeň bakalárskeho štúdia na Podnikovohospodárskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach

BEZ POVINNOSTI VYKONANIA PRIJÍMACÍCH SKÚŠOK.

Registrovať sa môžte už len do nedele 28.2.2021.

Cieľom PHF EU je prostredníctvom Olympiády podnikový hospodár popularizovať ekonómiu ako atraktívny vedný a študijný odbor a zvýšiť pripravenosť a záujem študentov stredných škôl o štúdium na Podnikovohospodárskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach.

• Finančná olympiáda - finančno-vedomostná súťaž pre stredné školy

• Finančná olympiáda ponúka stredoškolákom možnosť otestovať a porovnať si úroveň svojej finančnej gramotnosti v rámci Slovenska. Súťaž je jednou z aktivít, ktoré Nadácia PARTNERS realizuje pod hlavičkou edukatívneho projektu Deň finančnej gramotnosti.

Žiaci našej školy sa aj napriek nepriaznivej pandemickej situácii zúčastňujú mnohých súťaží, kurzov a aktivít. Pre usilovných a snaživých žiakov, ktorým nie sú vedomosti ľahostajné, prináša výsledky.

Do II. kola súťaže, ktoré bude prebiehať od 23. 02. 2021 do 06. 04. 2021

postupujú

žiačky III.A triedy – Patrícia Kaňuková, Viktória Mahdalová

Blahoželáme.

• OLYMPIÁDA ĽUDSKÝCH PRÁV

• Demokracia a ľudské práva v krízových situáciách -  nosná téma 23. ročníka OĽP, ktorá sa konala 11.2.2021. Napriek neľahkej situácii mala naša škola zastúpenie na krajskom kole tejto súťaže. Poďakovanie patrí Veronike Slobodovej z III.A, ktorá sa výzvy nezľakla a SOŠ ekonomickú vzorne reprezentovala.

• Krajské kolo súťaže v SIP

• 10. februára 2021 sa konalo krajské kolo súťaže žiakov stredných škôl v spracovaní informácií na počítači. Našu školu reprezentoval Kristián Hauswirth z III. L triedy. Svojim cieľavedomým prístupom a trénovaním dosiahol ten najlepší výsledok nielen v Košickom kraji ale aj v rámci Slovenska.

• eTwinning projekt Príroda a my

• Cieľom projektu je motivovať študentov k aktivitám smerujúcim ku skvalitneniu životnéhoprostredia, v ktorom žijú. Svoje aktivity zamerajú študenti na oblasť ochrany a pomoci voľnežijúcim živočíchom, chovu včiel, pestovaniu a využitiu liečivých rastlín, triedeniu odpadov avýsadbe zelene vo svojom okolí. Získané poznatky spracujú v medzinárodných tímochspoločne s partnerskou školou SZeŠ v Čáslavi, zverejnia v Twinspace, na stránke školy a vregionálnej tlači. Ak máte záujem, pripojte sa k účastníkom projektu.

• Rozbehni sa! na škole

• V spolupráci s iniciatívou Rozbehni sa! ti prinášame unikátnu možnosť absolvovať podnikateľskú prípravku, bezplatný online kurz, ktorý ti otvorí dvere do sveta úspešného rozbiehania biznis nápadov. Následne môžeš svoj biznis nápad prihlásiť do inkubačného programu pod krídlami Rozbehni sa! a odštartovať podnikanie s minimálnym štartovacím kapitálom a bez rizika.

Čo sa za 30 minút naučíš

Ukážeme ti, ako si overiť, či je tvoj nápad dostatočne dobrý na to, aby z neho mohol byť fungujúci biznis. Naučíš sa ako:

• Rozpoznávať nové nápady a posudzovať ich potenciál

• Vytvárať biznis modely a vylepšovať ich tipmi od zákazníkov

• Testovať nápady pomocou prototypov do 100€

• Postupovať podľa 11 jednoduchých krokov

• Navyše získaš PDF certifikát o absolvovaní, ktroý obohatí tvoj životopis

Čo sa Rozbehni sa! na stredných školách podarilo od roku 2016

• 17 000+ mladých inšpirovaných k podnikaniu na 120+ školách

• 150+ vyškolených ambasádorov na školách

• 350+ prihlásených a 60+ podporených podnikateľských nápadov

• Úspešne rozbehnuté nápady stredoškolákov ako Esencit, Chemplay, Blace, Architelier, Piadi

• Získané ocenenie Leaf Award, Generácia 3.0 a memorandum o spolupráci s IUVENTA

O Rozbehni sa!

Uni2010, o.z. sa venuje rozvoju talentu, vízie a podnikavosti mladých ľudí. Našim cieľom je, aby mladí ľudia vedeli v čom sú dobrí, čo chcú v živote dosiahnuť a rozbehli užitočný projekt, ktorý ich môže uživiť. Od roku 2012 realizujeme aktivity pod značkou Rozbehni sa! na rozbehnisa.sk.