• On-line veľtrh cvičných firiem

• Súkromná OA DSA v Žiari nad Hronom 24. marca 2021 zorganizovala formou on-line veľtrh cvičných firiem. Súťaže sa zúčastnilo 32 cvičných firiem z celého Slovenska. Odborným a metodickým gestorom je Slovenské centrum cvičných firiem ŠIOV Bratislava.

Žiaci III. A triedy s cvičnou firmou ECOmania, s. r. o. opäť vzorne reprezentovali našu školu a za účasť na veľtrhu im bol udelený certifikát. Aj v netypických formách súťaže žiaci vedia prepojiť teóriu s praxou, on-line forma je pre dnešnú situáciu všetkým známa.

A preto našim žiakom patrí veľké ďakujem za vzornú prezentáciu školy.

• Deň matematiky

• Einsteinove narodeniny, výročie smrti Stephena Hawkinga, Deň π či Medzinárodný deň matematiky - 14.marec je pre vedu magickým dátumom. Pri tejto príležitosti naši žiaci spracovali tému Matematika okolo nás.

• Ekonomická olympiáda

• Aj tento školský rok sa naša škola zapojila do ekonomickej olympiády, ktorú organizuje nezisková
            organizácia INESS. Táto súťaž umožňuje študentom porovnať svoje ekonomické vedomosti s rovesníkmi z celého Slovenska, ale aj Česka, Poľska a Maďarska.

Súťaž je určená predovšetkým študentom 4. ročníka. Do školského kola, ktoré prebehlo v decembri, sa zapojili všetci štvrtáci z našej školy a tiež niektorí tretiaci. Do krajského kola postúpili až dvaja študenti, a to Barbora Jasečková a Anton Geroč (obaja IV.L).

Krajské kolo prebehlo tento týždeň v online forme cez aplikáciu Zoom. Výsledky krajského kola tejto náročnej súťaže vyhlási organizátor v priebehu dvoch týždňov. Veríme, že naši študenti boli aj v tomto druhom kole úspešní, získali cennú skúsenosť a prispeli k šíreniu dobrého mena našej školy.

• Deň svätého Patrika mení svet na zeleno

• Na hodinách anglického jazyka sme si spolu s našimi študentami pripomenuli tento deň a hravou online formou prostredníctvom hry KAHOOT sme si ho užili. Ak si chcete vychutnať atmosféru našich hodín, vyskúšajte sa aj vy v priloženom pracovnom liste.

V niektorých mestách so silnou írskou komunitou, sa na zeleno nasvecujú miestne architektonické dominanty, ktoré si môžete vychutnať aj v tomto videu oslavy dňa svätého Patrika 2021.

So enjoy watching it!

Ak Vás téma týchto dní zaujala, tak pre viac informácií kliknite tu:

Deň svätého Patrika. Prečo sa časť sveta zafarbí na zeleno?

• Kontraktačný deň cvičných firiem – Východ 2021

• Prvýkrát sa dňa 11. marca 2021 uskutočnil formou on-line kontraktačný deň cvičných firiem
            Slovensko - Východ 2021. Organizátormi boli Obchodná akadémia Poprad a Slovenské
            centrum cvičných firiem ŠIOV Bratislava, ktoré bolo zároveň odborným a metodickým
            gestorom.

Súťaže sa zúčastnili žiaci III. A triedy s cvičnou firmou ECOmania, s. r. o. Vzorne
            reprezentovali našu školu, aj keď príprava na súťaž bola o to ťažšia, že ako cvičná firma začali
            fungovať v septembri 2020 a všetky súťažné disciplíny si vytvárali on-line z dôvodu
            pandemickej situácie.

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

• Odbor Agropodnikanie

• Naša absolventka Radka Pentáková získala vlani so svojim videom Prax na agre - žiadne trable 3.miesto v celoslovenskej súťaži. Gruľovky, starostlivosť o zvieratá, stáčanie medu zo školskej včelnice, prax v stravovacích a ubytovacích zariadeniach je len zlomkom toho, čo na tomto odbore naši budúci študenti absolvujú. Príď aj ty študovať k nám na odbor Agropodnikanie.

Viac informácii o odbore nájdeš tu:

• Kurz finančnej gramotnosti pre mladých

• Získaj certifikát z finančnej gramotnosti a ukáž ostatným, že sa vo svete financií vyznáš! Týmto heslom sa riadili žiaci III. A  a žiačka III.L triedy,  vybrané témy zvládli na výbornú. Vedomosti, ktoré nadobudli v škole z oblasti financií, hospodárenia s peniazmi, investovania a pod., zúročili v 10 kapitolách kurzu.
            Podmienkou získania certifikátu o absolvovaní kurzu bolo úspešné zvládnutie záverečného testu.

Blahoželáme.