• Erasmus+ vo Valticiach

• Posledné dva júnové týždne sa šiesti študenti z odboru Agropodnikanie zúčastnili mobility na Strednej vinárskej škole vo Valticiach v Českej republike. Ich odborná prax zahŕňala prácu vo viniciach, kde sa oboznamovali s pestovaním hrozna, vypomáhali vo vínnych pivniciach, kde mali možnosť spoznať, ako sa lisuje hrozno a z muštu vyrába víno až po finálny produkt vyzretého vína vo fľaši s etiketou. Keďže vinárska škola vlastní aj ovocné sady, študenti mali možnosť nahliadnuť aj do školskej pálenice a muštárne. Ich prax bola taktiež doplnená o chov a včiel a koní, na ktorých si mali možnosť aj zajazdiť. Odmenou za prácu bola návšteva rodinného vinárstva neďaleko Valtíc spojená s degustáciou vína a výlet do Brna. Keďže valticko-lednický areál je rázovitý krajinný celok, študenti spoznávali jeho krásy v podobe prehliadky zámku vo Valticiach, Ledniciach, Mikulova a okolitých romantických stavieb.

• Prednáška "Online marketing"

• 22. júna 2022 sme mali jedinečnú príležitosť dozvedieť sa zaujímavé informácie z oblasti online marketingu a online podnikania.

Pán Mgr. Tomáš Hrubý, Google Certified Trainer pre rok 2022 v rámci programu Grow With Google, nám ukázal, aké sú v dnešnej dobe možnosti sebaprezentácie na internete, aké sú najviac vyhľadávané marketingové pozície na trhu, ako je  dôležité  na sebe pracovať a zdokonaľovať sa  a tiež na čo dávať pozor pri uchádzaní sa o prácu.

Ďakujeme za podnetnú prednášku.

žiaci   III.L