• Nábor nových PEER aktivistov

• Poslaním OZ Mladí ľudia a život je komunikovať s mladými ľuďmi, organizovať zážitkové besedy a podujatia a tak ROBIŤ SVET LEPŠEJŠÍM. Ich zástupcovia zavítali aj medzi našich prvákov, ktorým odprezentovali svoju činnosť.  Peer aktivistky Lucia Fabianová  a Monika Hanzelyová z 2.L  triedy taktiež patria do  partie mladých ľudí zo Spiša, ktorí robia rovesnícku prevenciu tak ako to na Slovensku ešte nikto nevidel. Títo mladí ľudia vedia ako svojich rovesníkov zaujať, sú  nabití  skúsenosťami a kvalitnými informáciami a presne preto ich besedy študentov bavia a zároveň veľa naučia. Veríme, že aj  našich prvákov ich činnosť zaujala a čoskoro sa stanú jednými z nich.

• Partiprojekt

• Poznáme náš víťazný projekt. Najviac hlasov získala ODDYCHOVKA. Tešíme sa na realizáciu projektu.

• Krajské kolo súťaže žiakov stredných škôl v spracovaní informácií na počítači

• 8. februára 2023 sa na Obchodnej akadémii Watsonova v Košiciach uskutočnilo Krajské kolo súťaže žiakov stredných škôl v spracovaní informácií na počítači. V súťažnej disciplíne písanie na počítači našu školu reprezentoval Šimon Ivančák, ktorý sa umiestnil na veľmi peknom treťom mieste.
            Šimonovi blahoželáme a prajeme rýchle a presné prsty na celoštátnom kole.

• „Reálny pohľad absolventa na podnikanie.“

• V stredu 1. februára 2023 sa tretiaci a štvrtáci zúčastnili výbornej prednášky ako začať podnikať pod vedením nášho absolventa Jakuba Kaščáka. Už v treťom ročníku si zhromažďoval informácie o podnikaní, pretože si chcel založiť vlastnú firmu, čo sa mu aj podarilo.
            Jakub podniká v oblasti marketingu a reklamy. Jeho cieľom je pomôcť firmám napredovať, budovať svoju značku, zvýšiť dopyt po ich poskytovaných službách. Darí sa mu výborne. Dozvedeli sme sa o začiatkoch jeho podnikania a hlavne ako si udržať stabilitu na trhu. Prednáška bola pre nás veľmi zaujímavá, pútavá a podnetná.  Pevne veríme, že niektorí z nás budú v budúcnosti aj s Jakubom spolupracovať.
            Ďakujeme,
            žiaci III. a IV. ročníkov

• Preventívne aktivity

• V rámci vzdelávania sa snažíme klásť dôraz aj na potrebu prevencie pred rôznymi sociálno-patologickými javmi. V piatok 3. 2. 2023 našu školu navštívil zamestnanec PZ SR, ktorý našim študentom odovzdal svoje dlhoročné skúsenosti a porozprával im rôzne zaujímavosti zo svojej praxe týkajúce sa drog a trestnoprávnej zodpovednosti. Študenti sú informovaní a my veríme v ich uvedomelosť a zodpovedný prístup.

• Oznam pre prvákov OA a EL a ich rodičov

• Prváci, ponúkame Vám možnosť zapojiť sa do duálneho vzdelávania od 01.02.2023. Záujem nahláste triednemu učiteľovi. V pondelok 30.01.2023 sa uskutočnia pohovory vybraných prvákov so zástupcami týchto zamestnávateľov:

Embraco Slovakia s. r. o. (NIDEC)

K_Corp, s. r. o.

Fermat J&F Stroje s. r. o.

• POMÁHANIE NÁS BAVÍ

• Odovzdali sme vyzbierané veci pre deti z domova Deti môjho srdca.  Počas návštevy sme sa dozvedeli mnoho nových informácií, o ktorých sme ani z ďaleka netušili. Dúfame, že sa čoskoro spolu stretneme na prednáške a dozviete sa o tom viac aj vy

• Knižnica je vždy plná originálnych nápadov - na SOŠE

• Knihy sú skvelé. Nielenže nám otvárajú bránu k múdrosti a rozširujú naše obzory, robia nás aj lepšími ľuďmi, parádne si pri nich oddýchneme a zlepšujú kvalitu nášho života. A to je hŕstka dôvodov, prečo začať čítať knihy.

Našu knižnú búdku doplnila o niekoľko zaujímavých titulov pani učiteľka Kozáková, neváhajte a príďte si ich pozrieť. Ak sa rozhodnete, že si knihu chcete prečítať, nezabudnite ju po prečítaní alebo prelistovaní vrátiť. A ak máte doma knihy, s ktorými by ste sa chceli podeliť, môžete aj vy prispieť do nášho repertoáru. Potešíme sa

•

Do Rady školy boli vo voľbách dňa 23. januára 2023 zvolení nasledovní zástupcovia rodičov žiakov:

1. Ing. Mária Čujová
            2. Mgr. Katarína Tomaškovičová
            3. Martin Čollák

Ing. Andrea Iovdijová

• Ekonomická olympiáda

• Ekonomické znalosti a analytické myslenie si vyskúšali študenti zapojením sa do 6. ročníka ekonomickej olympiády. Do krajského kola postúpili: Patrik Vojtuš z III.L triedy a Peter Petko, Dominika Ungerová, Peter Torma, Barbora Sedláková zo IV.L triedy. Blahoželáme a držíme prsty!

• Elkáč 12/22

• Je čas Vianoc, vrúcnych prianí, splnených snov a želaní.
            I ja Vám chcem zo srdca len jednu vec priať  - ČAS,
            pretože čas je to najcennejšie, čo človek človeku môže dať.

Čas smiechu a radosti,
            čas bez vážnych starostí,
            čas na dôveru a odpustenie,
            čas na sny a ich naplnenie.
            čas na lásku a pohladenie,

čas na krásne Vianoce a rodinné posedenie.
            Tak si ten ČAS nielen na Vianoce spolu vychutnajte,
            ale aj v novom roku na všetko krásne a dôležité čas majte.

• Florbal dievčat

• Posledný turnaj kalendárneho roka 2022 bol vo florbale dievčat  Dlhodobých športových súťaží dňa 9. decembra 2022. Turnaja sa zúčastnili družstvá – Gymnázium Školská, Gymnázium Javorová, Hotelová akadémia a SOŠ  ekonomická. Našim dievčatám sa podaril husársky kúsok, keď vyhrali všetky zápasy a dosiahli na najvyššiu métu – 1. miesto.

Výsledky zápasov:

SOŠ ekonomická – Gymnázium Školská – 5 : 2

SOŠ ekonomická – Gymnázium Javorová – 10 : 4

SOŠ ekonomická – Hotelová akadémia – 6 : 0

Možno výsledky hovoria o tom, že to bolo príliš jednoduché, ale v skutočnosti dievčatá museli bojovať o každú loptičku. Srdečne všetkým blahoželáme. Školu reprezentovali: Natália Slivenská IV. A, Viktória Hadbavná IV. A, Bibiána Smotrilová IV. E, Patrícia Andrášová III. A, Ela Puklušová III. A, Laura Vavreková III. B, Karolína Augustiňáková II. A, Dominika Kapalková II. A, Ema Iľašová II. B, Milica Kršková II. B, Linda Moskalová II. B, Sarah Vašková II. E, Renáta Kočišová I. B, Veronika Vaverčáková I. B.