• Liga proti rakovine

• Milí priatelia,
            ďakujeme vám za vašu priazeň, podporu a spoluprácu v uplynulom roku. Bez vás – našich darcov, sympatizantov, podporovateľov a partnerov by sme nemohli realizovať projekty a programy pre onkologických pacientov a ich blízkych. V mene celého kolektívu Ligy proti rakovine, vám želáme príjemné, radostné a pokojné prežitie vianočných sviatkov v kruhu svojich milovaných. Zároveň vám prajeme všetko dobré do nového roka 2019, veľa zdravia, šťastia, lásky, úspechov a pohody. Budeme sa tešiť vašej priazni a podpore aj v roku 2019.
            Tím LPR

• Kilo na pomoc pre rodiny v kríze

• Naša škola bola oslovená zapojiť sa do zbierky potravín s dlhou dobou spotreby a do zbierky drogérie. Zberalo sa v termíne od 3. decembra – 14. decembra 2018 pre Spišskú katolícku charitu a nadáciu Úsmev ako dar. Organizátorom zbierky bolo OZ Život v meste Spišská Nová Ves. Do zbierky sa zapojili menovite: pani Ing. Vandráková, Ing. Lengvarská, Ing. Hasajová a Ing. Čegiňová. Zo študentov prispela jedine Monika Štrauchová zo IV. L triedy. Darcom patrí úprimné a srdečné ĎAKUJEME.

• Filozofická olympiáda

• Dňa 12.12.2018 sa 9 žiakov našej školy zúčastnili filozofickej olympiády na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Žiaci mali možnosť vyskúšať si svoje zručnosti v písaní eseji na vybranú tému. Druhé kolo sa uskutoční v januári.

• Vianočný punč

• K Vianociam nesmie chýbať voňavý punč. Ten náš potešil nielen oči, ale zahrial aj telo a dušu. Krásne rozvoniaval po chodbách a prilákal nejedného študenta či učiteľa.

• Šikana v školských laviciach

• Študenti druhých a tretích ročníkov sa dňa 12.12.2018 zúčastnili prednášky pod názvom “Šikana v školských laviciach“ v priestoroch našej školy, ktorú viedol Mgr. Peter Lang z obvodného oddelenia policajného zboru. Cieľom prednášky bolo oboznámiť žiakov čo je to šikana, o stupňoch šikanovania, čo robiť, ak sa stanú obeťou šikany alebo ak sú jej svedkom. Nikto nemá právo druhým ubližovať a to žiadnym spôsobom.

• Vianočná zbierka UNICEF

• 11. decembra 2018 sa študenti našej školy z I. E, II. A, II. L a III. A zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. V uliciach nášho mesta vyzbierali sumu 189,20 €, ktorú sme vložili na účet vo VÚB v Spišskej Novej Vsi. Študenti odovzdávali vianočné pohľadnice a samolepky modrého sobíka. Peniaze budú použité na zabezpečenie nutrične hodnotnej stravy pre deti, ktoré trpia podvýživou.

• Selektuj informácie, nie ľudí

• Aj tento rok sa  žiaci našej školy aktívne zúčastňovali na projektoch organizovanými RCM Košice. 12. decembra S. Uharčeková a E. Karchňaková z I. A zastúpili SOŠ ekonomickú na záverečnej konferencii SELEKTUJ INFORMÁCIE, NIE ĽUDÍ, kde vystúpili ľudia z rôznych oblastí na témy rasizmu, diskriminácie, či xenofóbie. Predstavené boli OZ ako Spolok medikov, Mladí ľudia a život, ale krátku prednášku mala aj politologička Mgr. R. Bzdilová, PhD. z UPJŠ. Konferencia priniesla užitočné informácie najmä pre mladých ľudí, ktorí často nevedia selektovať, čo je pre nich v médiách užitočné, pravdivé alebo či ide o hoax.

• Mikulášsky volejbalový turnaj

• Už tradične si v predvianočnom období zmerali sily študenti a učitelia vo volejbale, na ktorý sa tešila celá škola. Tohoročnú organizáciu zabezpečila JA Firma 15members.

Tu sú výsledky :

1. miesto obhájila a putovný pohár NumberOne získala IV.L
            2. miesto patrí opäť učiteľskému tímu
            3. miesto získala znovu IV.A

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme a my mladší sa tešíme na budúci ročník.

Štvrtáci,  príďte povzbudiť alebo si zahrať !!!

• inoveum.sk

• :) Získaj podporu svojho nápadu a cenné skúsenosti v projekte iNOVEum. :)

Zaži viac ako 25 hodín vzdelávačiek o biznise, financiách, manažmente a marketingu. Dozvieš sa, ako začať podnikať úplne od nuly.

Viac info a prihlášky na inoveum.sk

• Majstrovstvá okresu vo futsale stredných škôl, Spišská Nová Ves 2018

• Futsalový turnaj sa odohral 30. novembra 2018 v Športovej hale v Sp. Novej Vsi. Turnaja sa zúčastnilo 9 stredných škôl, ktoré medzi sebou bojovali v troch skupinách. Po veľmi dobrých výkonoch sa stali víťazmi turnaja študenti našej školy, ktorí budú reprezentovať okres na krajských majstrovstvách. Našu školu reprezentovali títo študenti: Polkabla Jakub III.A, Hamráček Tomáš II.A, Hrušovský Matej II.L, Zummer Andrej, Zeleňák Bohuš II.E, Filinský Vladimír I.L, Halčin Lukáš, Krull Filip, Armando Dal Pos I.A, Trojan Ondrej I.E, Markovič Dominik, Pavlovský Roman IV.A. Študentom ďakujeme za dobrú reprezentáciu školy a k víťazstvu im srdečne blahoželáme.