• Odborná prax žiakov
        V súlade so zákonom č. 61/2015 o odbornom vzdelávaní a príprave vykonávajú žiaci našej školy odbornú
        prax vo vybraných obchodných spoločnostiach, orgánoch verejnej a štátnej správy. Cieľom tejto odbornej
        praxe žiakov je prepojiť teoretické vyučovanie s reálnymi zamestnávateľmi tak, aby žiaci získali vedomosti,
        zručnosti a schopnosti potrebné na výkon svojho budúceho povolania.

Odbory: obchodná akadémia a ekonomické lýceum
        Odborná prax sa realizuje v súlade s výkladom v 3. a 4. ročníku v rozsahu 10 pracovných dní v každom ročníku. Cieľom školy je umožniť žiakom získať praktické zručnosti v oblasti verejnej a štátnej správy, v oblasti bankovníctva a poisťovníctva, v podnikateľskej sfére vo výrobných podnikoch i podnikoch poskytujúcich služby.

Žiaci sami rokujú so zástupcami jednotlivých organizácií o uzavretí dohody o vykonaní odbornej praxe. Na základe tejto dohody žiaci vykonávajú rôzne administratívne a účtovnícke činnosti, zoznamujú sa s organizáciou a činnosťami na jednotlivých pracoviskách a oddeleniach.

Na záver odbornej praxe žiaci vypracujú správu, ktorá musí obsahovať potrebné náležitosti a s jej obsahom i rozsahom sú žiaci oboznámení pred nástupom na odbornú prax. Správa z odbornej praxe je zahrnutá do klasifikácie predmetu Odborná prax.

Za priebeh odbornej praxe zodpovedá učiteľ praktického vyučovania, ktorý žiakom pomáha pri výbere praxí a zaisťuje kontrolu na pracoviskách.

Prehľad významných firiem a organizácií, ktoré v rámci odbornej praxe spolupracovali so školou v predchádzajúcich rokoch:

1. EMBRACO Slovakia, s. r. o.

2. K_CORP, s. r. o.

3. IMBIZ, s. r. o.