• Medzinárodná internetová súťaž ZAV – 100 a Školské kolo v písaní na počítači

• V mesiaci december sa naši najlepší pisári zúčastnili hneď dvoch súťaží. 5. decembra 2023 to bola Medzinárodná internetová súťaž ZAV – 100, kde písali 25 jednominútových odpisov počas 60 minút. Najviac sa darilo Šimonovi Ivančákovi zo IV. L triedy, Veronike Vaverčákovej z II. B triedy a Samuelovi Kovalčíkovi z II. L triedy.

12. decembra 2023 bojovalo 13 žiakov o najlepšie umiestnenie v Školskom kole v písaní na počítači. Na prvom mieste sa umiestnil Šimon Ivančák zo IV. L triedy s počtom čistých úderov 3362. Druhé miesto obsadila Veronika Vaverčáková z II. B triedy s počtom čistých úderov 2956. Na treťom mieste skončil Samuel Kovalčík z II. L triedy s počtom čistých úderov 2506. Štvrté miesto obsadila Karina Kamenická z II. B triedy s počtom čistých úderov 2504 a na piatom mieste sa umiestnil Adam Petrík z III. L triedy s počtom čistých úderov 2156.

Všetkým účastníkom týchto súťaži ďakujeme za usilovnosť a reprezentáciu. Víťazom blahoželáme a prajeme im rýchle a presné prsty na Krajskom kole v súťaži v spracovaní informácii na počítači, ktorá sa uskutoční 7. februára 2024 na OA Watsonova v Košiciach.

• Štedrý advent

• V spolupráci s Mestom Spišská Nová Ves sme sa zapojili do zbierky na pomoc rodinám s deťmi a ľuďom v núdzi „Štedrý advent“. Čo títo ľudia potrebujú? Trvanlivé potraviny, hygienické potreby, čistiace potreby, ale hlavne lásku a všímavosť nás všetkých. Veríme, že aj vďaka našej pomoci prežijú pekné vianočné a novoročné sviatky. Darcom zo srdca ďakujeme.

• Gaudeamus Košice

• 28. novembra 2023 sa naši štvrtáci a III. L zúčastnili na Regionálnom veľtrhu pomaturitného vzdelávania Gaudeamus región Košice 2023. Žiaci na veľtrhu získali cenné informácie a prehľad, aby sa mohli správne rozhodnúť o svojej budúcnosti. Dozvedeli sa o ponuke štúdia na Slovensku i v zahraničí. Mali možnosť komunikovať so zástupcami škôl, študentmi a absolventmi, ktorí sa podelili o svoje skúsenosti. Navštívili tiež prednášky škôl, kde sa dozvedeli informácie o ponuke štúdia a všetkom ostatnom, čo škola ponúka.

Oznamujeme stravníkom, že

dňa 15. decembra 2023 (piatok)

bude z organizačných dôvodov výdaj obedov

v čase od 11.00 h do 11.45 h.

Žiaci, ktorí sa na uvedený deň chcú odhlásiť, nech tak urobia najneskôr do

14.12.2023 do 7.30 h.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Túto otázku sa opýtali SAMI SEBA žiaci I. L a I. A triedy a nakoniec SI aj odpovedali - zabalili deväť krabíc lásky spolu so svojimi triednymi učiteľmi. Zmestilo sa niečo sladké, niečo slané, niečo teplé, niečo pre zábavu, niečo voňavé a aj takýmto spôsobom sme potešili osamelých seniorov. Často je to jediný darček, ktorý dostanú. My sa veľmi tešíme, že môžeme byť súčasťou – „krabice“.

Žiaci I. L a I. A triedy

• Súťaž Podpor svoj odbor

• Náš študent Martin Valent zo IV.E sa zapojil do súťaže Podpor svoj odbor, v ktorej prostredníctvom krátkeho videa odprezentoval svoj študijný odbor. Súťaž je určená pre žiakov stredných odborných škôl, ktorí študujú v študijných a učebných odboroch s poľnohospodárskym, potravinárskym, lesníckym a veterinárnym zameraním. S tvorbou videa mu pomáhala Ing. Gabriela Kozáková a študent II.E Jakub Orinčák.