• DEŇ SLNEČNÍC

• Dňa 16. mája 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili charitatívnej akcie Deň slnečníc, ktorý organizuje Klub sclerosis multiplex. ĎAKUJEME.

• 27. apríla 2018 sa na našej škole uskutočnili štátne skúšky v písaní na počítači, ktoré pozostávali z 10-minútového odpisu a vyhotovenia obchodného listu a tabuľky podľa zadania. Zúčastnili sa ich desiati študenti, ale úspešní boli len piati, ktorým prišlo Vysvedčenie z Ekonomickej univerzity v Bratislave. Študentom srdečne blahoželáme.

• Týždeň modrého gombíka

• Vážení učitelia, rodičia, milí žiaci!

Už po 14. rok organizuje Unicef.sk  verejnú zbierku s názvom Týždeň modrého gombíka. Po minuloročnom úspechu, kedy sa na Slovensku  podarilo vyzbierať 57 972,39 eur,  opäť bude pomoc smerovať na Ukrajinu. Deťom, ktoré sú priamo ovplyvnené prebiehajúcim konfliktom. Deťom, ktoré museli napriek okolnostiam dospieť skôr, ako mali. Radi by sme im aspoň z časti vrátili kúsok detstva, na ktorý majú právo.

Zapojením našej školy do Týždňa modrého gombíka 2018 v dňoch od 14. do 20. mája 2018 máme väčšiu šancu na zmenu. V živote detí, ktoré sa ocitnú v núdzi, môže každé euro znamenať rozdiel.

Budeme úprimne radi, ak sa pridáte aj  k tohtoročnej zbierke a spoločne tak pomôžeme deťom na Ukrajine.

Viac tu: https://skola-priatelska- k-detom.webnode.sk/news/tyzden- modreho-gombika- 2018/

• Školský volejbalový turnaj

• Dňa 9.5.2018 sa konal žiacky volejbalový turnaj na podporu projektu UNICEF - Škola priateľská k deťom. Konečné poradie na prvých troch miestach bolo nasledovné:

1. žiaci 3.L

2. žiaci 3.A

3. žiaci 2.L

• Svet ľudí s Braillovým písmom

• Exkurzia 1.A triedy

Naša cesta viedla do Levoče, mestá ktoré podalo pomocnú ruku tým, ktorí vnímajú svet iba prostredníctvom natiahnutej ruky. Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu je jedinečná v našej republike. Vydáva periodické aj neperiodické dokumenty v špeciálnych formách- Braillovo písmo, zvukové nahrávky, zväčšený typ čiernotlačového písma, digitálne texty, reliéfna grafika a iné. Sprístupňuje knižný fond pre celú republiku v Braillovom písme, zvukových nahrávkach a umožňuje ľuďom s týmto hendikepom spoznávať svet.

• Okresné majstrovstvá v atletike

• Tohtoročné Okresné majstrovstvá v atletike boli veľmi úspešné.

Lea Štirbanová (IV. L) – vrh guľou – 1. miesto, beh na 1 500 m – 2. miesto

Ivan Novák (I. L) – skok do diaľky – 1. miesto, beh na 400 m – 3. miesto

Samuel Zábojník (IV. E) – vrh guľou – 2. miesto

Dominika Sitiariková (II. L) – hod oštepom – 3. miesto