• Obchodovanie s ľuďmi

• V rámci národného projektu „Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov pre obete“ sa dňa 30. januára 2020 uskutočnila beseda pre žiakov našej školy s pracovníkom Ministerstva vnútra SR JUDr. Františkom Puškárom.
            Témou prednášky bolo obchodovanie s ľuďmi, prevencia kriminality v oblasti podpory a pomoci obetiam, vytvorenie a poskytovanie dostupných služieb na verejne prístupných a známych miestach vo forme stabilných kontaktných bodov.
            Ďakujeme za pútavý výklad a aktuálne informácie.

• Testovanie ECDL

• Študenti II.L majú v týchto dňoch šancu získať vodičský preukaz. A to už vo svojich 16 rokoch! Tento preukaz im ale neumožňuje ovládať motorové vozidlo, ale ovládať počítač a to konkrétne z modulov, ktoré si zvolili.

European Computer Driving Licence alebo Európsky vodičský preukaz na počítače je medzinárodne uznávaný doklad na overenie počítačovej gramotnosti. Tento certifikát sa v EÚ, ale aj vo svete používa ako štandard základnej počítačovej vzdelanosti.

• Okresné kolo v basketbale dievčat

• Naše dievčatá prekvapili jednoznačným víťazstvom v skupine, kde vyhrali nad Gymnáziom Javorová a tiež Gymnáziom Krompachy. Postúpili tak do finále o 1. miesto. No hráčky Gymnázia na Školskej ulici boli nad ich sily, takže obsadili krásne 2. miesto. Dievčatám srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu. Školu reprezentovali: Natália Goceliaková III. A, Anna Bajtošová II. A, Simona Kačírová II. L, Vivien Popadičová II. L, Lenka Matúšová I. L, Veronika Szabová I. E, Bibiána Smotrilová I. E, Denisa Slamená II. E, Patrícia Drábová II. A.

• Ekonomická olympiáda

• Ekonomická olympiáda je celoslovenská súťaž v znalostiach z ekonómie a financií, ktorá je určená študentom stredných škôl. Súťaž organizuje inštitút INESS v spolupráci s odborníkmi z NBS, Slovenskej ekonomickej spoločnosti, Ekonomickej fakulty UMB v Banskej Bystrici a Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Tento rok sa do školského kola ekonomickej olympiády zapojilo 6 500 študentov stredných škôl z celého Slovenska. Do krajského kola postúpilo 696 z nich. Na postup bola potrebná minimálne 60 % úspešnosť písomného testu. Z každej školy mohol minimálne jeden účastník a maximálne 10 úspešných riešiteľov. Tešíme sa, že ekonomická olympiáda zaujala našich študentov a do krajského kola postúpili títo študenti: Anton Geroč, Janka Kavuličová, Slávka Kolcúnová, Veronika Rusiňáková (III.L) Miroslava Ogurčáková a Silvia Žifčáková (IV.A).

Krajské kolá budú prebiehať písomne v každom krajskom meste. Postupujúcim blahoželáme a v krajskom kole im držíme palce.

• V rámci projektu Erasmus+ do Nemecka

• Predstavujeme Vám skupinu študentov z 3.L a 3.A, ktorí v rámci projektu Erasmus+ odcestovali na tri týždne do mesta Zwickau v Nemecku na odbornú ekonomickú prax. Študentov srdečne privítali na Bénedict School Zwickau, kde majú pripravený bohatý program. Tešíme sa na ich nové skúsenosti a zážitky.

• Angličtina s Grace

• Grace je asistentka angličtiny, ktorá pôsobí na našej škole od septembra 2019. Je absolventkou University of Michigan a jej úlohou je v rámci Fulbrightovho medzinárodného vzdelávacieho programu zlepšovať komunikáciu v angličtine medzi jednotlivými krajinami. Naše hodiny anglického jazyka sú s Grace pestré a zábavné. Učí nás hovoriť po anglicky s ľahkosťou, zlepšuje našu výslovnosť a obohacuje našu slovnú zásobu. Veríme, že sa u nás v škole, v SNV a na Slovensku cíti ako doma.