• UNICEF v boji proti koronavírusu

• Sledujete ako sa COVID-19 šíri svetom a nerobí žiadne rozdiely, hranice preň nič neznamenajú. Vypuknutie epidémie kdekoľvek, znamená hrozbu vypuknutia všade. UNICEF od začiatku vypuknutia pandémie zabezpečil milióny ochranných pomôcok pre krajiny, kde sú deti v ohrození. Najväčší humanitárny sklad v Kodani je v permanentnej pohotovosti.

V boji proti vírusu môžte pomôcť aj vy a to zaslaním ľubovoľnej sumy na účet UNICEFU (https://www.unicef.sk/jednorazove-prispievanie/) alebo zaslaním prázdnej SMS na číslo 844.

• Olympiáda PODNIKOVÝ HOSPODÁR

• Do celoslovenského kola olympiády, ktorú organizuje Podnikovohospodárska fakulta EU v Bratislave so sídlom v Košiciach postúpili študentky IV.L Marcela Kaľavská a Ema Miháliková. Predmetom súťaže je testovanie znalostí študentov v rámci celého územia SR z oblastí ekonómie, podnikovej ekonomiky, Európskej únie, náuky o spoločnosti a finančnej gramotnosti.

Srdečne blahoželáme!

• Digitálna garáž

• Google spustil Digitálnu garáž. Program má 89 lekcií v 23 témach. Dôležitou informáciou je to, že tento projekt je pre všetkých zadarmo v slovenskom jazyku.

Naši žiaci z II. A triedy okrem školských povinností na ktorých pracujú dištančnou formou, využili aj možnosti na rozvoj svojich digitálnych zručností. Je to nad rámec ich školských povinností a sme právom pyšní, že mladí ľudia využívajú čas pri počítačoch aj takýmto spôsobom. Získaný certifikát je výsledkom niekoľkohodinovej práce na lekciách.

Veríme, že takýchto certifikátov pribudne.

• Darovanie krvi

• Darovanie krvi je skutočným „darom života“, ktorý každý zdravý človek môže poskytnúť ľuďom chorým a po úrazoch. Je to veľmi prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny krok.

Naši študenti si to stále uvedomujú vždy a preto sa rozhodli opäť darovať krv aj v tomto neľahkom období, období výskytu koronavírusu a sami cítia, že je to potrebné.

Ďakujeme, sme na Vás hrdí, vážime si to. Ste úžasní.

• DEŇ ZEME

• DEŇ ZEME je venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Tento sviatok je oslavou jarnej rovnodennosti a príchodu jari. V modernom ponímaní ide o ekologicky medzinárodný motivovaný sviatok, ktorý upozorňuje ľudí na dopady ničenia životného prostredia.

Všetci obyvatelia ZEME potrebujú k svojmu životu zdravé a kvalitné životné prostredie. Naša planéta je krehká a zraniteľná. Skúsme zmeniť postoje a správanie a aj našim pričinením zmiernime negatívny dopad na životné prostredie.

• Krajské kolo SOČ

• Blahoželáme ku skvelému druhému miestu v krajskom kole SOČ a k postupu do celoslovenského  kola Monike Hurajtovej v súťažnom odbore 07 – Pôdohospodárstvo (poľnohospodárstvo, lesné a vodné hospodárstvo) a Emme Biroščákovej v súťažnom odbore 15 – Ekonomika a riadenie.

V krajskom kole stredoškolskej odbornej činnosti, ktoré sa v tomto školskom roku konalo netradične dištančnou formou našu školu reprezentovali 4 žiačky :

Stela Tešná II.A – názov práce: Využitie euro fondov v mojom regióne

Monika Hurajtová  IV.L - názov práce: Včely, chov a ich úžitok

Aurélia  Buríková lll.L – názov práce : Mačacia kaviareň - MEOW COFFEE

Emma Biroščáková lll.L – názov práce: Ovocné kvetinárstvo

Ďakujeme všetkým za vzornú reprezentáciu a postupujúcim držíme palce!

• Vyučovanie s učiteľmi online

• Aj my hľadáme možnosti ako v tejto neľahkej situácii vzdelávať z domu. Jednou z možností je využitie videokonferenčného prostredia Zoom. Umožňuje učiteľom pokračovať vo vyučovaní študentov prostredníctvom webu formou virtuálnej triedy.  Pripájame návody pre učiteľov aj žiakov, ako v tomto prostredí pracovať a spoločnými silami i vzájomnou pomocou zvládnuť školu týchto dní.