• Dom Charitas sv. Jozefa

     • Dňa 3. 12. 2019 sme na pôde našej školy privítali Mgr. Alexandru Hovancovú, riaditeľku charitného zariadenia, pod názvom Dom Charitas sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi. Besedy sa zúčastnili žiaci 2. ročníka, ktorí sa dozvedeli o tom, aké služby svojim klientom poskytujú, ako je napríklad pomoc tehotným ženám a matkám s deťmi. Dozvedeli sa o neľahkých osudoch detí s ťažkým mentálnym a zdravotným postihom. Dom Charitas sv. Jozefa je možné podporiť a tak pomôcť či skvalitniť životné podmienky ich klientov a to nielen materiálne, ale aj ako dobrovoľník. Patríte aj vy k ľuďom, ktorí sú ochotní nezištne pomôcť? Toto je jedna z ciest.

     • Mikulášsky predaj CITIZENS, JA Firmy

     • Sviatok sv. Mikuláša obľubujú nielen deti. Žiaci, učitelia a priatelia školy si mohli v tento deň pochutnať na sladkom koláčiku a vianočnom čaji, ktorý pripravili študenti aplikovanej ekonómie z III.A triedy. Zároveň predstavili ponuku svojich vianočných produktov: sobíkov s cukrovinkami a rozmanité  vianočné dekorácie.

     • Stretnutie partnerov k duálnemu vzdelávaniu

     • Dňa 5. decembra 2019 sa na našej škole konalo stretnutie k duálnemu vzdelávaniu za účasti rodičov, žiakov, zástupcu duál pointu Košice a zástupcov partnerských firiem K_CORP, s. r. o. Spišská Nová Ves, TRIPLUS SK, s. r. o. Spišská Nová Ves a 247.sk, s. r. o. Košice. Rodičia a žiaci získali cenné informácie o výhodách, priebehu a zabezpečení duálneho vzdelávania u jednotlivých zamestnávateľov. Naša škola vstúpila do systému duálneho vzdelávania od 01. 09. 2019. Študenti začnú navštevovať svoje nové pôsobiská v rámci duálneho vzdelávania od 01. 02. 2020. Jeden deň v týždni v pondelok 6 h bude prebiehať praktické vyučovanie priamo u zamestnávateľa, kde budú žiaci vykonávať jednotlivé činnosti pod vedením svojho inštruktora.

     • Dlhodobé športové súťaže

     • Dievčatá po okresnom aj krajskom kole v stolnom tenise pokračovali 4.12.2019 v Dlhodobých športových súťažiach  regionálnym finále a vybojovali si postup na Krajskú športovú olympiádu do Košíc, ktorá sa uskutoční v júni 2020. Srdečne blahoželáme! Školu reprezentovali – Dominika Sitiariková IV. L, Denisa Slamená II. E, Radoslava Nemčíková I. L,  Miriam Maťašovská II. L

     • Prax na agre - žiadne trable

     • Naša študentka Radka Pentáková, ktorá študuje v 4. ročníku na odbore Agropodnikanie sa zapojila do súťaže Podpor svoj odbor, ktorá je zameraná na prezentáciu a propagovanie odborov s poľnohospodárskym a potravinárskym zameraním. Vytvorila krátke video, v ktorom ukazuje, čo môžu študenti zažiť počas praxe v tomto odbore. Počas 4 rokov, ktoré na našej škole zažila tak môže smelo prehlásiť, že "prax na agre - žiadne trable."

     • Deň darovania (Giving Tuesday)

     •  

      Pridali sme sa k tisíckam ľudí na Slovensku a miliónom na celom svete, ktorí sa v tento deň spájajú, aby spravili dobrý skutok a podporili komunity v ktorých žijú. 3. decembra 2019 sme darovali a osobne odovzdali trvanlivé potraviny, hygienické potreby na Mestskom úrade v Spišskej Novej Vsi. Darované veci sme vyzbierali spolu s našou triednou učiteľkou p. Želikovskou a tak sme prispeli dobrým skutkom sociálne slabším rodinám a ľuďom bez domova. Malé pozornosti živia veľké emócie ...

      II. A trieda

     • Výsledky plaveckej štafety

     • Sľúbili sme Vám výsledky z Plaveckej štafety 2019. Tento rok sa zúčastnilo 45 študentov, ktorí zaplávali 2.300 metrov. Najlepší plavec na 50 m voľný spôsob bol Ivan Jakubišin z II. L s časom 38,38 s. Druhý Patrik Holečko z I. A s časom 38,75 s. Najlepší plavec na 100 m voľný spôsob bol Radoslav Neupauer z I. L s časom 01:53,00. Najlepšie dievčatá na 50 m voľný spôsob – Sofia Hoffelderová z II. L s časom 38,00 s a Vivien Popadičová z II. L s časom 38,12 s. Tieto dievčatá sa umiestnili aj v celkových výsledkoch za mesto Spišská Nová Ves, kde obsadili 2. a 3. miesto. Všetkým zúčastneným srdečne blahoželáme a veríme, že aj v budúcom roku si prídu vylepšiť svoje časy. Každý účastník dostal za odmenu - prívesok na kľúče, škola obdržala pohár a diplom s vysvedčením.  

     • Súťaž iBobor

     • V roku 2004 založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky Informatický bobor. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Tento školský rok sa do tejto súťaže v rámci kategórie Junior zapojilo aj 11 študentov 1. a 2.ročníka. Traja z nich (Bianka Dzurillová I.L, Michaela Chomová, I.L a Matej Stavjarsky II.) boli úspešní a získali diplom. Blahoželáme.

     • "Červená Stužka"

     • Červené stužky sú symbolom 1. decembera - Svetového dňa boja proti AIDS. Ďakujeme všetkým, ktorí nám v piatok 29.11.2019 pomohli vytvoriť "Živú Červenú Stužku" a ktorí si taktiež na znak boja proti tejto chorobe pripli červenú stužku vyrobenú žiakmi našej školy. 

     • Expert geniality show 

     • Expert geniality show je celoslovenská súťaž, ktorá ponúka žiakom možnosť, zmerať si svoje vedomosti v kategóriách Mozgolamy, Do you speak English?, Svetobežník, Od Dunaja k Tatrám, Tajomstvá prírody a Góly body sekundy. Každý súťažiaci si vyberá dve z týchto ponúknutých oblastí, v ktorých sa chce otestovať. Našu školu reprezentovali desiati žiaci, pričom sme mali zastúpenie žiakov z každého ročníka a zároveň v každej súťažnej kategórií. O umiestnení našich žiakov Vás budeme informovať po zverejnení výsledkov.

     • Krajské kolo v stolnom tenise

     • Po úspešnej reprezentácii na okresnom kole v stolnom tenise, kde naše dievčatá vybojovali 1. miesto, sa zúčastnili krajského kola v Košiciach dňa 27.11.2019. Celkovo sa krajského kola zúčastnilo 9 škôl. Čo sa nám na začiatku zdalo, že pri losovaní sme nemali šťastnú ruku, nakoniec nám šťastena priala a v skupine sme vyhrali jeden zápas s hráčkami Gymnázia Tomáša Akvinského a postúpili sme do druhého kola. Tu na nás čakali ďalšie prekážky. Zdolali sme SZŠ Moyzesova Košice, no prehrali sme s OA Watsonova Košice. Konečné umiestnenie našich dievčat je na krásnom 5. mieste. Dievčatám srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu. Školu reprezentovali: Dominika Sitiariková IV. L, Denisa Slamená II. E, Radoslava Nemčíková I. L a Monika Hurajtová IV. L

     • Filozofická olympiáda

     • Dňa 26.11.2019 sa naše žiačky zúčastnili Filozofickej olympiády, ktorá sa konala na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Sme radi, že sa v našich radoch nájdu aj takí, ktorí si radi "zateorizujú" a tvorivo sa podelia o svoje názory na rôzne spoločenské témy. 

       

     • Ako to bolo pred 30 rokmi ...

     • Dnes mladí ťažko pochopia, aké novembrové dni boli v roku 1989. Aby posolstvo týchto dní nezaniklo, Východoslovenské múzeum pripravilo prezentáciu pod názvom Na ceste k slobode. 27.11.2019 si druháci našej školy pripomenuli, čo všetko národ dokáže, keď chce ...

      Pevne veríme, že aj táto mladá generácia študentov je schopná vykonať veľké činy, nielen študenti v roku 1989.

     • Oblastné kolo - pIšQworky

     • V tomto školskom roku sme sa prvýkrát zúčastnili súťaže pIšQworky, ktorej spoluorganizátorom je Masarykova univerzita v Brne. Hlavným usporiadateľom súťaže je organizácia Student Cyber Games, ktorá sa dlhodobo zameriava na rozvíjanie schopnosti stredoškolákov prostredníctvom netradičných súťaží.

      V duchu motta "Mějte XO(bě) blíž. XO spojují" sa konali po celom Česku a Slovensku oblastné kolá spolu na 98 školách a zapojili sa do nich tisíce žiakov. Naše oblastné kolo pIšQworiek sa konalo v Poprade na gymnázium Kukučínova. Súťažilo sa formou vzájomných duelov medzi  jednotlivými družstvami. Zahrať si prišli okrem žiakov z usporiadateľskej školy aj gymnázium Školská, hotelová akadémia z Popradu a SOŠ hotelová Horný Smokovec. Po prvých dueloch postúpili do ďalšieho kola naše dva tímy. Boli sme však nováčikovia medzi už ostrieľanými hráčmi a tak k víťazstvu sa nám prebojovať nepodarilo. Aj napriek tomu sme zo súťaže odchádzali s dobrou náladou a s odhodlaním zúčastniť sa aj budúci školský rok.

     • Olympiáda z anglického jazyka

     • Dňa 19.11.2019 sa na našej škole konalo školské kolo olympiády z anglického jazyka v 3 kategóriách. Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme. Prví umiestnení postupujú na okresné kolo olympiády v anglickom jazyku.

     • Oznam

     • Riaditeľka školy z prevádzkových dôvodov udeľuje žiakom školy riaditeľské voľno dňa 28. 11. 2019.

     • Látkové a nelátkové záležitosti – životný štýl

     • “Látkové a nelátkové záležitosti – životný štýl“ bola téma besedy, ktorá sa uskutočnila dňa 19.11.2019 pre žiakov 1. ročníka našej školy, ktorú viedli naše peer aktivistky Tímea Dzurňáková a Karin Vadelová zo IV.A pod vedením Občianskeho združenia Mladí ľudia a život. Jedinečné podanie a prevedenie besied nielen že študentov zabáva, ale v prvom rade zásobuje informáciami, ktoré im internet, či kamarát neponúkne. Ide o jednoduché, zrozumiteľné posúvanie odborných a užitočných informácií. Tie sú predpokladom pre vytvorenie si vlastného názoru na danú tému, čomu pomáha diskusia, ktorá je základom dobrej besedy, čo ocenili aj naši prváci.

     • eTwinning týždne na škole

     • V mesiaci október vyzýva eTwinningová bruselská centrála k zvýšenej aktivite študentov a učiteľov zapojených do programu eTwinning ako súčasti vzdelávacieho programu Erasmus +. Naši študenti zorganizovali pri tejto príležitosti Stretnutie priaznivcov eTwinningu, ktoré sa uskutočnilo dňa 29.10.2019. Akcie sa zúčastnili žiaci ZŠ Komenského zo Spišských Vlách, Gymnázia Školská a SOŠ ekonomickej. Účastníci stretnutia prezentovali svoje projekty, súťažili v puzzle a pexese, ktoré boli súčasťou eTwinning projektov. Študenti boli odmenení za svoje aktivity suvenírmi od NSS (Národná služba pre elektronickú spoluprácu škôl) v Žiline. Našu školu prezentovali študentky A.Pavľáková, S.Suchá, K. Jozefčáková a A. Bugošová, 3.A, víťazky špeciálnej kategórie Projekty stredných odborných škôl v Národnej súťaži eTwinning 2019. Divácku kulisu tvorili študenti 3.A a 1.L. Všetkým zúčastneným patrí poďakovanie za vytvorenie príjemnej atmosféry stretnutia.

     • Pilotné elektronické testovanie maturantov

     • V dňoch 20.11. a 22.11.2019 absolvovali všetci naši maturanti elektronické testovanie vedomostí z maturitných predmetov SJL, MAT a ANJ. Testy boli realizované online formou a na celý priebeh a administráciu testov dohliadali pracovníci NÚCEM. Veríme, že cvičné testy prispejú k dobrým maturitným výsledkom.

 • Fotogaléria

  • Zwickau
  • ŽŠR - Konflikty v komunikácii
  • DOTVORME SVOJ KRAJ
  • CITIZENS, JA Firma
  • Dudley , Anglicko
  • Rozlúčka so štvrtákmi
  • IT PAMPÚCH 2019
  • Deň otvorených dverí na SOŠ ekonomickej
  • PEER prevencia
  • Burza stredných škôl
  • sosesnv
  • MESTO PLNÉ DETÍ - 7.6.2018
  • Kontakty

   • Stredná odborná škola ekonomická, Stojan 1, Spišská Nová Ves
   • oasnvsk@gmail.com
   • +421534421757
   • Stojan 1, 052 01 Spišská Nová Ves sosesnv.edupage.org
   • Konzultačné hodiny na úrovni vedenia školy: Streda od 12. 00 h – 15. 00 h Na úrovni triedneho učitela: Utorok, Štvrtok od 10. 20 h - 11. 20 h