• ŽŠR v školskom roku 2017/2018

Plán činnosti v šk. roku 2017/2018

September, Október 2017

•  zasadnutie ŽŠR, ukončenie činnosti zástupcov žiakov 4. ročníkov
          •  novo navrhnutí zástupcovia prvých ročníkov
          •  voľba predsedu ŽŠR
          •  pracovné stretnutie s riaditeľkou školy – požiadavky
          •  organizačné zabezpečenie divadelného predstavenia
          •  príprava Imatrikulácií pre žiakov 1. ročníkov
          •  počas celého šk. roka realizácia úloh projektu Recyklohry
          •  pomoc pri zbere papiera
          •  celoročne: ísť príkladom a dozerať na prezúvanie sa a dodržiavanie prísneho zákazu fajčenia v areáli školy

November 2017

• Deň študentstva
          • účasť na konferencii Demokracia si Ty X v Košiciach
          • organizačné zabezpečenie – Darcovstvo krvi
          • koordinácia a zabezpečenie DOD
          • príprava workshopu o škodlivosti fajčenia – pre 1. ročníky

December 2017

• príprava Vianočnej akadémie v spolupráci so žiakmi Aplikovanej ekonómie;
          • vianočná výzdoba školy
          • usporiadanie Mikulášskeho večierka
          • účasť na aktivitách organizovaných RCM Košice
          • organizácia a aktívna účasť na volejbalovom turnaji

Január 2018

• zasadnutie ŽŠR – priebežná kontrola činnosti
          • pracovné stretnutie s riaditeľkou školy, vyhodnotenie dochádzky a prospechu žiakov
          • ERASMUS+, IUVENTA – programy pre mladých ľudí

Február, Marec 2018

• organizačné zabezpečenie verejných zbierok pre OZ Slniečko, Červené stužky, Deň narcisov
          • organizačné zabezpečenie – Darcovstvo krvi

Apríl, Máj 2018

• pravidelná informácia o činnosti a aktivitách ŽŠR na webovej stránke školy
          • zasadnutie ŽŠR
          • príprava Veľkonočnej akadémie v spolupráci so žiakmi Aplikovanej ekonómie

Jún 2018

• vyhodnotenie činnosti ŽŠR
          • návrhy na zlepšenie činnosti v budúcom šk. roku
          • pripraviť rozlúčku so štvrtákmi, Študentská osobnosť roka

September 2017

Dni nezábudiek 2017

• Naše životy sú dnes rýchle, vzťahy často povrchné. Stres, dôraz na pracovný výkon, strach zo straty zamestnania, strata životného partnera, sklamanie, to všetko vyvoláva u ľudí pocit psychickej záťaže. Objavia sa duševné poruchy. Tie sú dnes dobre liečiteľné

a ľudia so skúsenosťou s duševnou poruchou sa vedia opäť začleniť do práce, do kolektívu.
            Celonárodná zbierka Ligy za duševné zdravie oslovila aj našich dobrovoľníkov. Zbierka „Dni nezábudiek 2017“ bola v réžii tretiakov. Zúčastnili sa jej študenti z III. A - Karolína Petrušková, Denisa Dzurillová, Róbert Kurilla, študentka Alexandra Koňaková z III. E, študentky z III. L - Kristína Kalafutová a Júlia Rejdovjanová, ktorí zbierali peniaze do pokladničiek na povolených miestach pri vstupe do BILLY, TESCA, Kauflandu a Lidlu.
            Vyzbierané peniaze budú poslané na účet do Ligy za duševné zdravie, aby boli rozdelené do slovenských regiónov na projekty, ktoré pomôžu ľuďom s duševnými poruchami.

• Demokracia si ty!

• Dňa 15.11.2017 sa žiaci Marko Dudžák - I.A, Jakub Raczek - II.L a Nikola Kulová - III.A zúčastnili konferencie v Košiciach s názvom DEMOKRACIA SI TY! . Členovia Žiackej školskej rady získali nové poznatky o Nežnej revolúcii z roku1989. Súčasťou bol aj workshop s témou " Čo nám dala, alebo vzala Nežná revolúcia - čo študentom chýbalo vtedy a čo im chýba dnes?

• Biela pastelka

• Naša škola sa zapojila v piatok 22. septembra 2017 do celoslovenskej verejnej zbierky Biela pastelka s cieľom podporiť nevidiacich a slabozrakých občanov SR. Do zbierky Biela pastelka sa zapojili študentky Sofia Cmorejová a Monika Hurajtová (z II. L triedy) a študentky Bianka Marhefková a Frederika Lesňáková (z III. L triedy).

• Prezentačné zručnosti

• Dňa 07.12. sa žiačky 3.L Frederika Lesňáková a Romana Maľáková  zúčastnili školenia prezentačné zručnosti, na ktorom si zlepšili schopnosť vedieť sa predať, vyrovnať s trémou pri prezentovaní a ako uspieť na pracovnom pohovore.

• Vianočná zbierka UNICEF

• Členovia ŽŠR urobili  v stredu 13.12.2017 dobrý skutok a to zapojením sa do Vianočnej zbierky UNICEF. Ako dobrovoľníci zbierali peniaze pre túto nadáciu, ktorá ich poskytne deťom v núdzi, aby mali o trošku krajšie sviatky.

• Workshop "Moje centrum mládeže"

• D. Sitiariková a D. Brillová sa v piatok 16.2. zúčastnili workshopu v RCM na tému "Moje centrum mládeže" s cieľom navrhnúť ideálne centrum pre mládež. Výsledky workshopu budú inšpiráciou pre vedenie na vylepšenie centra.

• Na enviromentálnom workshope 20.3. sme rozoberali dôvody znečisťovania ovzdušia, prírody a vody. Rozprávali sme aj o tom, ako správne triediť odpad. Na záver sme mali vymyslieť projekt, v ktorom sme museli použiť "odpad".
            K.Vadelová, T. Dzurňáková - II.A, D. Jurčák - II.L
          • Stretnutie Krajskej rady žiackych školských rád

• Dňa 10.4.2018 sme sa zúčastnili stretnutia Krajskej rady žiackych školských rád, kde sme sa stretli členovia ŽŠR z okresu Spišská Nová Ves a diskutovali sme o týchto otázkach na ktoré sme spoločne hľadali riešenia:

1.) Ideálne fungovanie ŽSR

2.) Akú pomoc/spoluprácu si viete od nás predstaviť

3.) Najväčie problémy vašich ŽSR/škol a ich možné riešenia.

Stretnutia sa zúčastnili Diana Richnavská, Daniela Brillová a Dominika Sitiariková - 2.L