• Liga proti rakovine: Deň narcisov už čoskoro!

• 16. apríla 2020 sa mal uskutočniť Deň narcisov, avšak kvôli okolnostiam spojenými s koronavírusom boli organizátori nútení zmeniť dátum konania. Tohtoročný Deň narcisov bude preto realizovaný netradičným spôsobom.

"Deň narcisov špeciál" sa uskutoční v piatok 31. júla 2020. Na spoluprácu boli oslovené obchodné reťazce, ktoré počas 31.7. budú vo svojich predajniach ponúkať narcis. Každý reťazec si zvolil inú formu spolupráce, pri ich návšteve sa s jednotlivými formami stretnete.

Zároveň bude možné v termíne od 31.7. do 14.8.2020 podporiť zbierku "Deň narcisov špeciál" aj online alebo prostredníctvom SMS:

- SMS na 848 (hodnota SMS je 3€)

- vkladom na účet zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454

- cez QR kód

• Ocenenie Ekonomickej univerzity v Bratislave, Podnikovohospodárskej fakulty so sídlom v Košiciach

• Dnes nám na polici ocenení pribudla táto pamätná trofej za získané 1. miesto a účasť na Olympiáde podnikový hospodár. Súťaže sa zúčastnilo 859 maturantov z celého Slovenska a do finálového kola postúpilo 142 najlepších súťažiacich. Súťažiaci odpovedali na otázky z finančnej gramotnosti, podnikovej ekonomiky, ekonómie, Európskej únie a náuky o spoločnosti. Svoje odborné vedomosti v súťaži preukázali aj naši maturanti a svojim umiestnením dokázali, že vieme zabodovať v silnej konkurencii a sme odborníkmi v ekonomickej oblasti. Za skvelú reprezentáciu školy ďakujeme Eme Mihalikovej - 1. miesto a Marcele Kaľavskej - za postup do finále.

• Vyhodnotenie matematických súťaží

• V súťaži Genius Logicus medzi najlepších riešiteľov patria: Sofia Suchá (III.A), Ivan Jakubišin (II.L) - obaja úspešnosť 94%,  Andrea Pavľaková (III.A), Kristián Hauswirth (II.L) - obaja úspešnosť 83%. Za tieto vysoké percentuálne hodnotenia si vyslúžili v rámci tejto medzinárodnej súťaži titul „excellent solver“, teda „vynikajúci riešiteľ“.

V súťaži Matematický klokan sa v kategórii Kadet najlepšie umiestnili: Daniel Frankovič (I.E), Emma Sokolská (I.A) a Ivan Jakubišin (II.L). V kategórii Junior boli najúspešnejšie žiačky - Natália Bruncková a Petra Kolesárová (III.A). Daniel Frankovič svojim počtom bodov zároveň získava titul „školský šampión“.

Všetkým žiakom ďakujeme za účasť v matematických súťažiach v tomto školskom roku a najlepšie umiestneným žiakom gratulujeme.

• Úspechy našich študentov

• Eugena Rabčana, študenta 3.ročníka odboru Ekonomické lýceum, draftovali do juniorskej Kanadskej hokejovej ligy (CHL). V minulej sezóne Eugen chytal za spišskonovoveských seniorov, ktorí hrali 2.najvyššiu slovenskú ligu.

Blahoželáme Eugen a želáme veľa športových úspechov.