• Hodina deťom - virtuálna zbierka

• 19. 11. 2020 sa mala na našej škole konať zbierka Hodina deťom, avšak kvôli pandemickým opatreniam sa tento rok spájame za všetky deti na Slovensku len virtuálne. Ak chcete podporiť deti v ohrození a krízových situáciách, môžete tak spraviť zaslaním SMS na číslo 800 v hodnote 4 eurá alebo online na hodinadetom.sk. Ďakujeme!

• OZNAM

• Na základe rozhodnutia MŠVVaŠ zo dňa 23. októbra 2020 sa uskutočnia

jesenné prázdniny v dňoch 30. októbra a 2., 6., a 9. novembra 2020.

• Október - mesiac povedomia o dyslexii

• Často sa práve s dyslexiou spájajú rôzne nepravdy. V tomto príspevku preto nájdete informácie a poznatky z najnovších výskumov k otázkam: "Čo je dyslexia? Ako ju rozpoznať? A ako efektívne pomôcť?"

Na záver sú zhrnuté aj mýty o dyslexii.

• Kurz digitálnej sebaobrany pre teenagerov

• Pozývame všetkých teenagerov na skvelý online kurz digitálnej sebaobrany. Počas posledných mesiacov sa celosvetovo počet kyber-útokov späťnásobil! Ako sa brániť voči nástrahám na internete? Aká je moja digitálna stopa?

Spoločne sa naučíte tie správne postupy (aj pre technologických začiatočníkov), ukážete si užitočné nástroje a povieme si, kam sa môžete v prípade kybernetických útokov či šikany obrátiť.

Ak vás oblasť kyber-bezpečnosti zaujíma, poviete si aj to, aké máte možnosti jej štúdia a uplatnenia na trhu práce.

KEDY?

v pondelok 26. októbra 2020 o 15:00-16:30

KOĽKO TO BUDE STÁŤ?

nič, len tvoj čas

AKO?

Online prostredníctvom video konferencie cez aplikáciu Zoom. Pre pripojenie je najvhodnejšie použiť počítač (laptop), aby bola obrazovka dostatočne veľká pre niektoré aktivity.

Registrácia na http://bit.ly/CyberTeens

• Cisco certifikát

• 14 študentov 4. ročníka z odboru Ekonomické lýceum absolvovalo v prvý októbrový týždeň záverečné praktické skúšky zo základov počítačových sietí a získali tak Cisco certifikát. Blahoželáme.

• Adaptačný kurz

• ​​​​​​

V dňoch 1. a 2. októbra sa naši prváci zúčastnili na tradičnom Adaptačnom kurze, ktorý uvádzala školská psychologička spolu výchovnou poradkyňou a s triednymi učiteľmi všetkých prváckych tried. Hlavným účelom bolo vzájomné spoznávanie sa, budovanie i prehlbovanie vzťahov, poznávanie a prijímanie aj tých druhých s odlišnou povahou. Tento rok nám počasie neprialo a preto sme sa kurz rozhodli uskutočniť v priestoroch našej školy. ​​​​​​​

• Európsky deň jazykov

• Európsky deň jazykov, ktorý vyhlásila Rada Európy v roku 2001, pripadá každoročne na 26.septembra. Nielen počas tohto dňa, ale počas celého týždňa, na škole prebiehali aktivity, počas ktorých žiaci robili rôzne kvízy, súťaže a projekty. Vyskúšali si aj platformy ako kahoot.com, liveworksheets.com a prvýkrát sme prepojili angličtinu s predmetmi ako matematika, či geografia.

• OZNAM

• Na základe rozhodnutia MŠ SR oznamujeme študentom, že od pondelka 12.10.2020 sa bude vyučovanie realizovať

dištančnou formou.

Výuka bude prebiehať podľa platného rozvrhu hodín on-line - prioritne cez aplikácie WEBEX alebo ZOOM a prostredníctvom eduPage. Dištančná forma je povinná pre všetkých študentov. Ďalšie informácie budú zverejnené na stránke školy.

Odporúčanie študentom: zdržiavať sa počas týchto dní v domácom prostredí, vyhýbať sa sociálnym kontaktom a dodržiavať protiepidemiologické opatrenia hlavného hygienika SR.

Ing. Andrea Iovdijová

riaditeľka SOŠ ekonomická

Spišská Nová Ves

• Vyhodnotenie zbierky „Nezábudky 2020“

• „Doprajme si pokoj v duši“ bol tohtoročným sloganom zbierky, ktorú každoročne organizuje Liga za duševné zdravie. Napriek pretrvávajúcej pandémie COVID-19 sa 8 študentov našej školy vybralo do terénu zbierať peniaze, aby pomohli ľuďom, ktorí trpia duševnými poruchami. Nepriaznivé a sychravé počasie sa podpísalo aj na „výnose“ tohtoročnej zbierky. Vyzbierali menej peňazí než po iné roky; v pokladničke č. 1 vyzbierali 31,87 €; v pokladničke č. 2 vyzbierali 47,84 €; v pokladničke č. 3 vyzbierali 34,50 € a v pokladničke č. 4 vyzbierali 20,81 €. Vyzbierané peniaze boli poslané na účet v Poštovej banke, aby sa použili na existujúce projekty.

• Vyhodnotenie Bielej pastelky 2020

• 18. septembra 2020 sa 10 študentov našej školy zapojilo do verejnej zbierky „Biela pastelka 2020“, ktorú organizuje každoročne Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Naši žiaci vyzbierali spolu 379,10 € (podľa skupín: 83,20 €; 36,49 €; 80,93 €; 121,06 €; 57,42;€). Zbierku uskutočnili za dodržania hygienických podmienok výhradne na verejných priestranstvách.
            Ak niekto chce ešte prispieť, môže na vrátnici našej školy odovzdať príspevok do stacionárnej pokladničky. Všetkým darcom patrí úprimné ĎAKUJEME od Únie nevidiacich a slabozrakých.

• Zbierka Nezábudky 2020

• „Doprajme si pokoj v duši“ je tohtoročný slogan Zbierky Dňa nezábudiek. V tomto šk. roku sa zapojí 8 študentov z našej školy do zbierky za dodržania všetkých hygienických podmienok v dôsledku pandémie COVID-19. Liga pre duševné zdravie pripravila pre zbierkujúcich pekné rúška s logom LDZ a modré rukavice. Zbierku plánujeme uskutočniť vo štvrtok 8. októbra 2020.