• Aplikovaná ekonómia

• Školenie manažmentu s  AT&T a Konferencia prezidentov s Accace sú podujatia, ktorých sme sa mohli v dňoch 24. - 26.11.2020 a 09.12.2020 zúčastniť online. Sme radi za túto príležitosť od JA Slovensko, n.o., lebo nám umožnila stretnúť zaujímavých ľudí, odborníkov, ktorí sa ochotne podelili s nami o svoje skúsenosti. Zdokonalili sme si poznatky, ako si premyslieť cieľ podnikateľskej činnosti, ako zostaviť podnikateľský plán, ako pristupovať ku zamestnancom aj ku zákazníkom.

Veríme, že čoskoro všetko naučené,  budeme môcť využiť naživo v našom podnikaní.

• Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

• Aj v tomto školskom roku sa na našej škole konala olympiáda v anglickom jazyku, trochu netradičným aj keď v dnešnej dobe už bežným, dištančným spôsobom. Najprv prebehlo písomné kolo a neskôr aj ústne kolo. Všetci zúčastnení sa veľmi snažili, no postúpiť do vyššieho okresného kola sa podarilo len tým najlepším, a to konkrétne Lívii Zekuciovej (II.A), Alexandrovi Faltinovi (III.L) a Matúšovi Hasajovi (III.E). Súťaž prebiehala v 3 kategóriách, kategória 2A – 1. a 2. roč. OA a EL, kategória 2B – 3. a 4. roč. OA a EL a v kategórii 2D – 1. až 4. ročník AGRO. Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom blahoželáme!

• Mini Erasmus

• Tak ako všetky aktivity, aj program MiniErasmus prebiehal tento rok v online priestore. Kristián Hauswirth z 3.L triedy dostal šancu vyskúšať si život vysokoškoláka na Obchodnej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave. Súčasťou bohatých aktivít bol aj workshop na tému "Prečo (ne)podnikať popri škole vedený Petrom Dendisom, ktorý má za sebou úspešné start-upy a projekt Komoio. Ten Kristiána utvrdil v tom, že študovať odbor manažment na vysokej škole je určite dobrý nápad, tak držíme palce, aby sa mu to podarilo.

• Z lásky k vzdelaniu, ku škole, k slovenčine...

• Napriek náročnému obdobiu sa nám podarilo zrealizovať 2.12.2020 školské kolo olympiády v slovenskom jazyku a literatúre. Študenti sa popasovali s náročnými úlohami v dvoch kategóriách. Školské prostredie im vyčarovalo
            úsmev a súťaživosť ich hnala za víťazstvom. Ďakujeme súťažiacim a prajeme ešte mnoho príjemných zážitkov.

Kategória A
            1.miesto Veronika Rusiňáková 4.L
            2.miesto Klaudia Jozefčáková 4.A
            3.miesto Miroslava Kucajová 3.A

Kategória B
            1. miesto Bianka Dzurillová 2.L
            2. miesto Ema Kačírová 1.A
            3. miesto Lenka Bartošová 1.B

• #GivingTuesday – Deň darovania

• #GivingTuesday je o obyčajných ľuďoch, ktorí spolu dokážu neobyčajné veci, je to sviatok štedrosti. Deň, kedy sa po celom svete oslavujú dobré skutky a šíri dobro. Pretože spolu môžeme dosiahnuť skutočné zmeny. Nezáleží na tom čo daruješ alebo komu. Dôležité je, že sa stávaš súčasťou.

Aj my sme sa zapojili k sviatku štedrosti a v III.A triede na podnet triednej pani učiteľky sme uskutočnili zbierku. Pripojili sa k nám aj žiaci z I.B, Katka Purdová (II.E) a skvelé pani učiteľky, ktorým darovanie je blízke. Vyzbierané veci sme odovzdali na MsÚ v Spišskej Novej Vsi. Sme hrdí na to, že aj takouto formou môžeme pomôcť ľuďom, ktorí potrebujú pomoc. Aj keď nie sme v škole, zistili sme, že sme stále spolu a vieme pomáhať.

Žiaci III.A, I.B

• Podpor svoje digitálne zručnosti

• V rámci grantovej výzvy ST Digitálna generácia ENTER pre školy 2020 bol aj našej škole schválený projekt: Podpor svoje digitálne zručnosti. Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis podporí náš projekt kúpou micro:bitov. Cieľom grantového programu je sprístupniť študentom svet digitálnych technológii a programovania zaujímavou, interaktívnou formou.

Micro:bit je mikropočítač menší ako mobil. Ide o najjednoduchšie programovateľné teliesko na trhu a je vhodné aj pre úplných začiatočníkov. Ide o nástroj, ktorý pomôže učiteľom na hodinách podporiť a zlepšiť podmienky na rozvoj študentov inovatívnym a zážitkovým spôsobom.