• Európsky deň národných parkov

• Predstavte si deň, keď sa všetky prírodné, národné parky a chránené územia stretnú v celej Európe, oslávia svoje úspechy a vyhlásia prínosy a význam chránených území Európy komunitám, osobám s rozhodovacou právomocou a širokej verejnosti. Je to Európsky deň parkov!

Každý rok sa Európsky deň parkov koná 24. mája. Jeho cieľom je priblížiť ľudí k prírode a zvýšiť povedomie širokej verejnosti o dôležitosti prírodnej krásy zachovanej v chránených územiach a dôležitosti ochrany a trvalo udržateľného riadenia týchto miest. Pri príležitosti tohto dňa naši žiaci natočili krátke video, v ktorom poukazujú na krásy slovenských národných parkov a ich význam pre ľudí.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Rozlúčka so štvrtákmi.

Keď končí sa posledná cesta,

smiech zanikol v tichu opustenej triedy,

zostali po vás iba prázdne miesta,

na zemi kúsok roztrúsenej kriedy.

V pamäti zbierate vzácne chvíle a

v ušiach znie Vám ozvena krokov,

poslednou stránkou triednej knihy

zatvárate obdobie krásnych štyroch rokov.

• Daňové a mzdové centrum

• Presné a pohotové informácie z oblasti účtovníctva, problematiky miezd, daní a odvodov sú pri častých zmenách v legislatíve veľmi dôležité. Presvedčili sa o tom aj študentky 4. A z odboru obchodná akadémia so zameraním na verejnú správu.

Andrea Pavľaková a Sofia Suchá dokázali, že sa vedia dobre orientovať v prostredí Daňového a Mzdového centra, o čom svedčia aj certifikáty, ktoré získali.

• Chceš robiť svet lepšejším?

• Kto sú Peer aktivisti?

Čo je ich poslaním?

Kto sú to „Mladí ľudia a život“?

Ak rád komunikuješ s mladými ľuďmi a chceš odpovede na tieto otázky tak TU nájdeš všetko.
            Pre viac otázok kontaktuj koordinátora prevencie na našej škole Mgr. Ambrózy.

• Online ekonómia

• Za úspešné absolvovanie programu vzdelávacej organizácie Junior Achievement Slovensko s názvom Online ekonómia v  školskom roku 2020/2021 získali certifikáty študenti 4.A triedy: Adriána Bugošová, Natália Bruncková, Tomáš Hamráček, Jaroslav Jurčák, Petra Kolesárová, Andrea Pavľaková  a Sofia Suchá.

Blahoželáme a veríme, že získané vedomosti využijú v ďalšom štúdiu na vysokých školách.

• Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám a starým mamám.

Tento rok si tento sviatok pripomenieme v nedeľu 9. mája. Byť mamou je najkrajšie povolanie v živote každej ženy. Deň matiek je príležitosťou povedať našim mamám a starým mamám ako ich ľúbime, aké sú pre nás dôležité, čo všetko pre nás urobili a čo pre nás znamenajú. Ďakujeme za Vašu dobrotu, lásku, porozumenie a život, ktorý ste nám darovali.