• Prezentácia firmy KROS

• 27. októbra 2017 sa žiaci II. L a III. A zúčastnili na zaujímavej prezentácii pracovníčky firmy KROS.

Žiaci získali nový pohľad na účtovníctvo a výhody výučby účtovných programov v škole.

• NEBUĎ OTROK DROG

• Žiačka II.L triedy MARTINA HOCKICKOVÁ  so svojou výtvarnou prácou s názvom „AKO BY MI DROGY SKOMPLIKOVALI ŽIVOT?“ reprezentuje našu školu v súťaži NEBUĎ OTROK DROG.

• Včelnica - prírodná odborná učebňa

• Vo štvrtok 2. novembra 2017 sme oficiálne ukončili projekty Raiffeisen banky a Slovenskej Sporiteľne pod názvom Včelnica – prírodná odborná učebňa. Z finančných prostriedkov projektov a sponzorov sa nám podarilo  vybudovať Včelnicu v záhrade školy. Zakúpili sme učebné pomôcky, vybudovali skalku, umiestnili informačnú tabuľu a vybudovali chodník ku Včelnici. Za prítomnosti hostí z mesta, bánk, riaditeľov ZŠ, detí z MŠ na Lipovej ulici, MŠ z Domaňoviec a sponzorov nám študenti z odboru agropodnikanie predviedli vyučovaciu hodinu Včelárstva zaujímavým spôsobom. Ochutnávka medu a výrobkov z medu všetkým chutila. V závere prezentácie študenti pod vedením p. Š. Kupčíka včielky zazimovali. Veríme, že počas zimného obdobia si oddýchnu a na jar opäť vyletia plné síl, aby pozbierali peľ z kvietkov..

Viac fotiek v galérii

• Škola priateľská k deťom – podklady k 31. 10. 2017

• Na splnenie kritérií pre získanie titulu „Škola priateľská k deťom“ sme poslali:
            - link na internetovú stránku školy s informáciami o tom, že sme sa zapojili do programu Škola priateľská k deťom;
            - scan informačného letáku pre rodičov, ktorý bol zverejnený a prečítaný na triednych ZRPŠ (IV. L – 20. septembra 2017,
            IV. A – 4. októbra 2017; ostatné triedy – 3. októbra 2017);
            - študentky III. L triedy Zuzka Krušinská a Katka Košková pripravili nástenku UNICEF s informovaním o programe Škola priateľská k deťom a telefonickými linkami na Linku detskej dôvery a Linky detskej pomoci;
            - správu a fotografie o Adaptačnom kurze pre I. ročník;
            - informáciu a fotografie o stretnutí 2 generácií po 50 rokoch na našej škole.
            Veríme, že uvedené skutočnosti nám pomôžu získať ocenenie Škola priateľská k deťom 2017/2018.

• Správna voľba povolania 2017

•

Každoročne v jesennom období sa koná „Správna voľba povolania – burza stredných škôl“. V tomto školskom roku hosťujúca škola bola SOŠ drevárska v Spišskej Novej Vsi. Našu školu prezentovali 4 vyučujúce, ktoré predstavili všetky študijné odbory, ktoré sa študujú na našej škole – SOŠ ekonomickej v Spišskej Novej Vsi. Okrem vyučujúcich školu prezentovali aj žiaci IV. L z odboru Ekonomické lýceum, ktorí prezentovali svoju študentskú spoločnosť Elkári a predmet Aplikovaná ekonómia, žiaci z III. A z odboru Obchodná akadémia, ktorí prezentovali svoju cvičnú firmu Money – Honey, s. r. o. Študenti IV. E a žiačka II. E pripravili slávnostnú tabuľu a prezentovali študijný odbor Agropodnikanie a športové úspechy našich žiakov.

• SOŠe volá "Všetky ženy do boja!"

• Trieda II.L a III.L sa 19.10.2017 zúčastnili na diskusii o zdravom a šťastnom  životnom živote v každom veku. Diskusia bola zorganizovaná v spolupráci s OZ Amazonky a Venus, ktoré sú aktívnymi bojovníčkami proti rakovine prsníka. K tejto téme sa vyjadrovali známe osobnosti: lekárka - onkológie Alena Kállayová a spisovateľka a blogerka Eva Bacigalová, ktorá vyrozprávala svoj životný príbeh s touto zákernou chorobou. Pre všetkých zúčastnených to bol obohacujúci zážitok s množstvom nových informácií.

Viac fotiek SOŠe volá " Všetky ženy do boja!"