• Na pobytovom školení v dňoch od 12. do 14. novembra v Kysaku sme preberali kritické myslenie, radikalizmus, diskrimináciu, xenofóbiu a extrémizmus. Niektoré pojmy nám boli cudzie, tak sme sa spoločnou diskusiou dopracovali k tomu, čo to znamená. Niečo o PEER prevencii nám prišlo povedať Občianske združenie Mladí ľudia a život zo Spišskej Novej Vsi. Rozprávali sme sa aj o mediálnej gramotnosti. Na záver sme v skupinách vytvárali vlastné videá.

• Študentská kvapka krvi

• Hashtagom #nevyhovarajsa odštartoval Slovenský Červený kríž 24. ročník Študentskej kvapky krvi. Kampaňou chce osloviť najmä prvodarcov z radov študentov a mladých ľudí a zároveň zdôrazniť význam pravidelného darovania krvi. Teší nás, že aj naši študenti svojou troškou krvi prispeli k dobrej veci. Partičku ušľachtilých tvorili: Patrik Tomčík, Amanda Lapšanská, Katka Košková, Zuzka Krušinská (IV.L), Miška Ogurčáková, Mirka Ogurčáková, Karin Vadelová, Lukáš Gurčík (III.A), Denisa Hockicková, Martina Hockicková, Nora Poradová, Mária Rusnáková, Alex Klein, Alexander Bendík (III.L)

Študentská kvapka krvi sa začala 15. októbra a potrvá až do 16. novembra 2018.

• Selektuj informácie, nie ľudí

• Na piatkovom workshope s názvom "selektuj informácie nie ľudí" sme sa rozprávali o základných ľudských právach, rozoberali a vysvetľovali sme si ich podrobnejšie. Robili sme rôzne aktivity a hry čo sa práv týka a riešili problematiku ľudských práv na Slovensku a v iných štátoch.

• 20. ročník verejnej zbierky „Hodina deťom“

• V tomto školskom roku sa naša škola prvýkrát zapojila do celoročnej zbierky Nádacie pre deti Slovenska – Hodina deťom. Do ulíc nášho mesta sme 9. novembra 2018 vyslali 10 dobrovoľníkov – študentov z II. A, II. E, II. L, III. A, III. L triedy. Naši študenti vyzbierali spolu 178,05 €. Peniaze zo zbierky sa použijú napr. na zakúpenie špeciálnych pomôcok pre deti, terapie s koníkmi a psíkmi, tvorivé diele, pre animátorov, ktorí sa venujú deťom a každý príspevok pomáha meniť životy detí a mladých ľudí k lepšiemu v tom, čo potrebujú.

• Projekt Záložky

• 7. ročník celoslovenského projektu Záložka do knihy spája slovenské školy:  Milan Rastislav Štefánik alebo iné významné osobnosti, ktoré spájajú Čechov a Slovákov. Po siedmykrát sa naša škola zapojila do projektu Záložky, ktorý je vyhlasovaný ústrednou metodičkou pani Cenigovou pre školské knižnice. Cieľom projektu je podpora čítania kníh a spolupráca škôl. Našou partnerskou školou pri výmene záložiek bola tohto roku Stredná odborná škola obchodu a služieb Prievidza. Študenti vytvorili záložky, ktoré sme zaslali partnerskej škole. Zároveň sme my obdržali záložky od ich študentov. Tešíme sa na ďalší ročník a partnerskú školu v nasledujúcom školskom roku.

• Stolný tenis - okresné kolo

• Dievčatám po veľmi vyrovnanom boji ušlo 3. miesto na okresnom kole v stolnom tenise. Školu reprezentovali: D. Sitiariková III. L, M. Hurajtová III. L, E. Biroščáková II. L, D. Slamená I. E (8.11.2018)

• Oznam o štátnych skúškach

• V školskom roku 2018/2019 sa budú konať na našej škole štátne skúšky v písaní na počítači dňa 12. apríla 2019 (piatok) so začiatkom o 8.00 h, podrobnejšie informácie u vyučujúcich ADK.

• Výsledky Plaveckej štafety 2018

• Sľúbili sme výsledky Plaveckej štafety 2018. Celkovo sa zúčastnilo 49 žiakov školy, ktorí odplávali 2450 m. Najlepším plavcom na 50 m voľný spôsob sa stal Ivan Jakubišin I. L s časom 37,56 s a najlepšia plavkyňa Radka Pentáková III. E s časom 44,54 s. Radka Pentáková sa zároveň umiestnila na 3. mieste z celkového počtu plávajúcich dievčat stredných škôl na 50 m voľný spôsob.Srdečne blahoželáme!

• Aj takto sa dá učiť

• Dnes 5.11. 2018 sme mali hodiny dejepisu vo vlastivednom múzeu. Ani sme netušili, aký bohatý na historické pamiatky je náš región. Počúvali sme výklad o vykopávkach v Gánovciach- pozostatky neadnertálca. Mali sme možnosť dotknúť sa pamiatok, ktoré majú historickú cenu. Spojením teórie a hmatateľných dôkazov sa naše vedomosti lepšie upevnili a usadili v našej pamäti.

Trieda 1.E

• Dezorientácia v knižnici...

• Aby sme sa dokázali v knižničnom fonde orientovať, nato nám poslúžila exkurzia v knižnici nášho mesta. Dostali sme informácie ako sú knihy zoradené, načo slúžia čísla na ich chrbte, čo je rešerš a anotácia, kde hľadať poéziu a kde odbornú literatúru a množstvo dôležitých rád. Verím, že to prispelo k tomu, aby študenti sa nebáli vojsť do tejto inštitúcie a našli záľubu v čítaní kníh.

• Florbal - okresné kolo dievčatá

• Dievčatá v novom zložení obsadili pekné 2. miesto na Okresnom kole vo florbale. Školu reprezentovali: J. Rejdovjanová (IV. L), D. Sitiariková, A. Lisoňová, M. Hurajtová (III. L), N. Goceliaková (II. A), K. Baranová (II. E), P. Španková (II. L), A. Bajtošová, P. Drábová, K. Koršalová (I. A), S. Kačírová, J. Šaššová, V. Repelová, J. Majkuthová (I. L), K. Vospáleková (III.E).